Jakiego rodzaju lampy nocne dzisiaj cieszą się bardzo dużym powodzeniem oraz jakiego rodzaju lampki wybrać, jeżeli mają nie pobierać wiele prądu?

Last modified date

Najbardziej przyjemną rzeczą po długim dniu pracy jest powrót do nagrzanego łóżka i lektury swej ulubionej książki. Należy jednak zadbać o odpowiednie oświetlenie w sypialni, aby te chwile wypoczynku wykorzystać do maksimum.
Klasyczne oświetlenie do sypialni, to standardowa lampka stołowa, która posiada małą nóżkę oraz abażur.

dom z klinkieru

Autor: David Sawyer
Źródło: http://www.flickr.com

Zazwyczaj usytuowana jest ona na nocnym stoliku. Lampka niezwykle wielokrotnie jest nie jedynie oświetleniem, ale również jest niezwykle istotnym elementem estetycznym, który perfekcyjnie dopasowuje się do charakterze sypialni. Obecnie niezwykle dużą renomą cieszą się lampy nocne, które są wyposażone w antyczne części o rustykalnym charakterze. Poza wyglądem lampy, istotny jest także ton oraz intensywność światła. Jeśli ktokolwiek ma problemy z zasypianiem, wtedy zdecydowanie najlepiej ukołysze do nocnego odpoczynku taką osobę łagodne światło o bardziej ciepłym zabarwieniu. Jeżeli jednak ktokolwiek posiada mocny sen, dobrze będzie się sprawdzało ostrzejsze i zimniejsze oświetlenie, które zagwarantuje dużą ostrość przy czytaniu książki.
portret - mieszkanie

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli komuś zależy, żeby oświetlenie nie pobierało wiele energii, w takiej sytuacji powinien skupić swoją uwagę na lampkach ledowych. Do wyboru mamy dzisiaj lampki do kontaktu albo lampki klasyczne. W sypialni jest preferowane oświetlenie ledowe, ponieważ zapewnia znaczną oszczędność dzięki swoim minimalnym energetycznym wymaganiom. Docenić również trzeba długowieczność lampek LED. Nie należy zaprzątać sobie głowy częstą wymianą żarówek, ponieważ trwałość lampek LED może wynieść nawet do 50 000 godzin nieustannego działania. Dzisiaj bardzo dużą renomą cieszą się sypialniane piętra albo nadbudowy, które oszczędzają przestrzeń.

Do takich pomieszczeń klasyczne lampy nocne pasowały nie będą, dlatego też należałoby zaciekawić się lampkami z klipsem.

Pasjonuje Cię ten nieszablonowy wpis? Jeśli tak, poza tym zerknij koniecznie na materiał, który jest zamieszczony w tym miejscu – on także da Ci do myślenia!

Szybko oraz łatwo można by je przypiąć wszędzie tam, gdzie będziemy chcieli. Można je przypiąć do półki albo nawet do karnisza.

admin