Jakie żarówki należy kupować, żeby zaoszczędzić prąd, pieniądze oraz zatroszczyć się o środowisko?

Last modified date

Obecnie wzrosła świadomość społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska. Właśnie z tego powodu tuż po cenie kluczowym elementem oddziałującym na podświadomość klientów jest pozytywne oddziaływanie na otaczające nas środowisko. Kilka lat temu zostały wycofane z rynku zwyczajne żarówki. Dostępne są wyłącznie te o niedużej mocy. Powstały wtenczas żarówki energooszczędne. Jednak obecnie dużą popularnością szczycą się żarówki LED. To naprawdę niesamowite świetlówki, które pobierają niewielką ilość energii. Są wielce energooszczędne a do tego zjawiskowo się prezentują.

żarówka LED

Źródło: pixabay.com

Za pomocą taśm ledowych da się tworzyć niespotykane aranżacje. Dostępne są również żarówki LED MR11, które można kupić w zimnej (białej) ewentualnie ciepłej barwie. Powstały ponadto specjalne plafony, których źródłem światła są pobierające niewiele energii żarówki LED.

Można zatem wyposażyć wszelkie pokoje i pomieszczenia w domu w to przyjazne środowisku oświetlenie. Nie ma przy tym konieczności kupowania nowych lamp jak i plafonów. Ledowe żarówki posiadają specjalne końcówki i są dostępne w rozmaitych opcjach. Mogą zostać wobec tego zamontowane do każdego bez wyjątku rodzaju lamp jak również kinkietów. W dodatku da się samemu dobrać barwę. Biała barwa idealnie nadaje się do nowoczesnych pomieszczeń.

Nie masz ochoty przerwać czytania interesującego zagadnienia na jednym wpisie? Więc namawiamy do nowych – kliknij w źródło półki obrotowe i przejdź na analogiczną stronę.

Żółta barwa najczęściej wybierana jest do pokoi dziecięcych jak też salonów. Lekko żółty odcień doskonale ociepla pomieszczenie.

LED

Autor: kogakure
Źródło: www.flickr.com

Niesamowicie interesującym rozwiązaniem są żarówki ledowe typu RGB. Za ich pomocą można dowolnie ustawiać barwę oświetlenia. W tej sytuacji pomieszczenie może oświetlać nie tylko śnieżnobiała tonacja. RGB to kombinacja różnych barw. Zatem bez najmniejszego problemu można ustawić kolor zielony, fioletowy lub błękitny.

Starczy wybrać idealny odcień na dołączonym do zestawu pilocie i delektować się innym wyglądem pomieszczenia. Oczywiście dostępne są żarówki LED MR11 i specjalne taśmy ledowe. Dobrze jest przez to ozdabiać swoje pomieszczenia energooszczędnymi żarówkami. Za ich pomocą można dbać o środowisko oraz nadać przestrzeni niepowtarzalności. W dodatku, żarówki LED to duże odciążenie dla portfela.

admin