Jakie są najlepsze dekoracje okien? Zależy to oczywiście od kilku wytycznych. Dobrze jest je znać

Last modified date

Jaką zrobić dekorację okienną? Do wyboru jest kilka opcji, jak lniane zasłony, ozdobne firany, eleganckie rolety i klasyczne, minimalistyczne żaluzje. Ważne podczas wyboru jest określenie stylu i przeznaczenia jakie powinny pełniły we wnętrzu.

żaluzja

Autor: brian weaving
Źródło: http://www.flickr.com
Być może zdecydujemy się na rolety rzymskie. Jest to typ dekoracji okiennej zrobionej z tkaniny na zasłony, która jest przesuwana za pomocą łańcuszka lub sznurka. Jak roleta wykonana jest z tkaniny, która nie przepuszcza światła to okaże się to dobry sposób na przyciemnienie pomieszczenia dzięki mocnemu przyleganiu do otworu okiennego. Mogą być także zrobione z tkaniny “woalowej”, wtedy będą pełniły funkcję oryginalne firany, jaka odgradza nas od widoku sąsiadów. Ciekawym wyborem są też zasłony i firany.

Tak naprawdę, można dobrać dobry rodzaj do każdej stylistyki i kolorystyki. Z dużej oferty łatwo wybrać proste białe firany albo lniane zasłony. Możemy zdecydować się też grube kotary do pokoi tradycyjnych. Wzór i kolor bez problemu można dobrać do wnętrza, co zaakcentuje jego styl. Za sprawą tradycyjnemu połączeniu firany oraz zasłony (plisy warszawa) będziemy w stanie otrzymać bardzo przyjemne lekkie rozproszenia światła w ciągu dnia, jak i szczelnego zakrycia w nocy. Są również rolety kasetowe oraz wolno-wiszące. Ten typ dekoracji okiennej doskonale sprawdza się jako zabezpieczenie przed słońcem. Dzięki kasecie, prowadnicom oraz tkaninie, jakich barwy możemy dopasować do koloru ram okiennych, roleta stanie się delikatnym tłem dla zasłon czy firan. Jest bardzo duży wybór materiałów, cienkich oraz w miarę przezroczystych. Zajrzyj do nas 🙂 Orlita

żaluzje okienne

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieją też takie dobrze chroniące domowników przed światłem. Jeszcze jednym z rozwiązań są żaluzje poziome. Jest to bardzo uniwersalne i nowoczesne rozwiązanie. Przy pomocy regulacji kąta nachylenia lameli, możemy dozować konkretną ilość światła, które przedostaje się do pomieszczeń. Są też ochroną przed nadmiernym ogrzaniem się wnętrza. Za sprawą nowoczesnego charakteru żaluzje bardzo dobrze sprawdzają się w pokojach nowoczesnych. Lepiej wybierać żaluzje o szerszych lamelach, tak około pięciu-sześciu centymetrów, ponieważ korzystniej się prezentują, są też mocniejsze. Sporo przeróżnych dekoracji na okna można kupić w żaluzje Kraków.

admin