Jakie fotele dobrać, gdy dużo czasu siedzimy przy laptopie?

W ciągu dnia dużo czasu spędzamy w pozycji siedzącej. Niezwykle istotny dla naszego zdrowia czy kondycji jest typ fotela. Należy nabyć najbardziej wygodny i funkcjonalny.
Dzisiaj wiele godzin siedzimy przed komputerem.

Żaby

Autor: rhinoji
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością niejednokrotnie narzekałeś na ból kręgosłupa. Bóle krzyża, napięte mięśnie pleców nie dają Ci wytrzymać w biurze. W perspektywie masz jeszcze dużo lat pracy, ponieważ masz dopiero 30 lat. Są dziś do kupienia wygodne fotele, które zagwarantują Ci pracę przy laptopie bez bólu kręgosłupa. Jeśli będziesz posiadał właściwy fotel, będzie on Twoim sprzymierzeńcem. Jeśli decydujesz się na kupno komfortowego fotela, musisz to dokładnie przemyśleć. Okaże się on miał wpływ na Twoje zdrowie, dlatego też musi być szczególnie komfortowy. Kiedy odpoczywasz na źle dopasowanym fotelu, rozpraszasz się i denerwujesz oraz przeważnie nie potrafisz się skoncentrować na realizowanej czynności. Gdy siedzi Ci się wygodnie oraz nic Cię nie boli, mógłbyś wykonać więcej czynności w krótszym czasie.
Wybór fotela dobrego dla kręgosłupa jest bardzo ciężki. W sprzedaży jest dzisiaj niezwykle wiele produktów, które posiadają atrakcyjny wygląd, ale nie spełniają swojej funkcji. Najlepiej kupić produkt medyczny, który ma dyplom wyrobów zdrowotnych i został skonstruowany w sposób odciążający plecy w czasie pracy przy komputerze. Jeżeli posiadamy poważne problemy z plecami, możemy wydrukować opis konkretnego fotela i ukazać go swojemu lekarzowi. On powie, czy taki fotel będzie dla nas odpowiedni.

Wiele foteli posiada dzisiaj ustawianie głębokości siedziska oraz regulowane podłokietniki.

Zaloguj się do tego portalu i kontynuuj poznawanie interesujących artykułów. Opublikowaliśmy ich tam sporo i wszystkie przygotowaliśmy z myślą o czytelnikach.

Tego typu ustawienia bardzo powiększają wygodę pracy. Jeżeli jesteś osobą tęższą, mógłbyś wybrać duży fotel, który ma większe siedzisko i oparcie.

admin