Jaki mamy rodzaje fototapet? Dojakiego typu pomieszczeń pasują? Na co należy zwrócić uwagę przy doborze?

Poszukując materiałów na fototapetę na ścianę na pewno mogą wystąpić wątpliwości który dotyczy tego, jakiego typu materiał wybrać. Nie jest toproste,ponieważ wraz z rozwojem techniki mamy bardzo duży wybór. Równocześnie jest mnóstwo firm gwarantujących wysokiej jakości materiały, jakie są przygotowane do typu powierzchni a także pomieszczenia.

Fototapeta

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Jakiego typu w ogóle mamy rodzaje fototapet? Jedną z najbardziej popularnych jest fototapeta zrobiona z papieru. To standardowa,ergonomiczna fototapeta PCW o papierowym podkładzie. Jest dość cienka, przez to niezbyt odporna na wilgoć i ścieranie, należy więc ją mieszać w miejscach suchych, które nie są narażone na dotyk. Ściana musi być gładka, żeby był dobry efekt. W czasie aplikacji musimy dobre ułożyć tapetę, bo potem nie będzie możliwości, aby ją osuwać.

Inny rodzaj to fototapeta lateksowa. Jest to po prostu syntetyczny papier z domieszką lateksu. Powłoka lateksowa sprawia, ze zdjęcia są jak najbardziej realistyczne i posiadają żywe kolory. To jeden z najpopularniejszychtworzyw fototapety na ścianę. Jest ona trochę grubsza od wykonanej z papieru tapety, więc ściana (http://www.creoconcept.pl/pl/katalogi/) pod taką fototapetą nie musi być idealnie gładka, bo znaczniejsza warstwa może pokrywać minimalne niedoskonałości ściany – polecany sklep z fototapetami.

Tworzywo nie posiada tendencji do rozciągania się, można ją dodatkowo wzmacniać laminatem, dzięki czemu będzie znacznie trwalsza. Możemy ją delikatnie zmywać, najkorzystniej lekko zwilżoną ściereczką czy gąbką. Jest idealna do dekoracji sypialni, salonu lub pokoju w którym najczęściej przebywamy. Innym rodzajem jest fototapeta wykonana z winylu. Niezwykle gładka w dotyku, trwalsza od fototapet wykonanych z lateksu. zapewnia idealną jakość nadruku. Jest wytrzymała na wilgotność i tłuszcz. Z łatwością można ją zmywać delikatną gąbką albo pomoczoną ściereczką.

Mimo zawartości winylu może przepuszczać wilgoć, jednak dzięki temu ściana (odkryj stronę) ma szansę “oddychać”. Z łatwością układa się na ścianie, nie uwypukla się przy nakładaniu. Jest bardzo dobrado pokoju dzieci, więc jak fototapety dla dzieci, to tego rodzaju tapeta będziee świetnym wyborem.

admin