Jak zrobić ciekawe nakrycie stołu?

Last modified date

Aby z honorami przyjąć zaproszonych i uświetnić party zazwyczaj przygotowujemy odświętne posiłki. Smaczne ciasta, kilkudaniowe posiłki czy choćby pyszna kolacja na pewno będą zauważone. Jeżeli jednak masz zamiar przygotować coś zupełnie szczególnego, dobrym pomysłem będzie również właściwe nakrycie blatu. W jaki sposób możesz to zrobić?

Świąteczne nakrycie stołu

Autor: thelittlecorner.tumblr.com
Źródło: thelittlecorner.tumblr.com
Opcji jest wiele. Przede wszystkim przyda się świeży obrus. Na nim możesz umieścić wyjątkową zastawę, najlepiej taką, którą rzadko używasz. Może to być zarówno zastawa klasyczna, jak i zupełnie współczesna. Do tego dochodzą sztućce a także serwetki. Te ostatnie także mogą być wyjątkową dekoracją.

Ta wiarygodna treść (https://lampydodomu.pl/2027-lampy-wiszace-do-kuchni-i-jadalni) jest przyszykowana dla sympatyków opisywanej tematyki. Jeżeli zaliczasz się do nich, to kliknij na ten link!

To tylko niepozorny kawałek miękkiego materiału, jednak odpowiednio złożona serwetka jest w stanie naprawdę uświetnić blat. Wobec tego jak przygotować nakrycie, by zrobiły wrażenie na każdym, kto zasiądzie do niego w święta lub z innej okazji?

Nakrycie świątecznego stołu daje mnóstwo możliwości. Bardzo użytecznym, a jednocześnie profesjonalnie wyglądającym wyjściem jest stworzenie z serwetki pokrowca na nóż i widelec. To niezwykle łatwy zabieg i można go wykorzystać zarówno z serwetkami zwykłymi, jak i koronkowymi. Innym rozwiązaniem jest np. utworzenie tzw. podwójnej fali i zawinięcie serwetki na końcu. Pomiędzy falami będzie spoczywać nóż i widelec.

Przy wybieraniu techniki warto mieć na uwadze tez to, czy serwetki mają służyć gościom. Nie wszystkie złożenia da się później prosto rozłożyć, z tego powodu część układów jest zarezerwowanych tylko dla przyjęć o raczej reprezentatywnym charakterze. Czyli takich, gdzie używanie serwetki raczej nie będzie konieczne.Oprócz serwetek możesz również postarać się o dodatkowe elementy na stole. Świetnie sprawdza się etażerka, czyli kilkupoziomowa tacka. Na etażerce z reguły umiejscawiane są słodkości albo tez owoce. W sprzedaży znajdziesz zarówno desigerskie etażerki, jak i produkty o klasycznej formie.

admin