Jak wyposażyć domową łazienkę? O kabinach prysznicowych i brodzikach.

Last modified date

Comments: 0

Ważnymi elementami wchodzącymi w skład wyposażenia łazienki są kabina prysznicowa i brodzik. Aktualnie oferty w tym obszarze są na tyle bogate, że bez żadnych trudności znajdzie się właściwe wyposażenie zarówno do mniejszych, jak i większych wnętrz. Jednak zanim podejmie się ostateczną decyzję, najpierw warto zapoznać się z rodzajami kabin czy brodzików, a także materiałami, z których zostały zrobione.

Ponadto, powinniśmy zwrócić uwagę na walory funkcjonalne, komfort użytkowania, dopasowanie do powierzchni łazienki jak również sam koszt części składowych oraz montażu.

łazienka

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Wśród różnych rodzajów kabin prysznicowych, m.in. przyściennych, wolnostojących, profilowych oraz bezramowych, wyróżnia się również kabiny narożne półokrągłe. Po więcej informacji zapraszam – kliknij aby uzyskać więcej informacji. Ich główną zaletę stanowi kształt, dzięki któremu rewelacyjnie sprawdzi się ona w standardowych lub mniejszych wnętrzach. Ponadto, takie kabiny mogą posiadać następujące odmiany drzwi – przesuwne, ustawione na rolkach albo prowadnicach; harmonijkowe; uchylne oraz montowane za pomocą zawiasów. W zależności od formy zakładania drzwi są jedno- bądź wieloczęściowe.

Spójrz na stronę oraz prześledź wpis, który na pewno w całości Cię pochłonie, gdyż informacje tam zawarte, przyciągają uwagę.

Z kolei w odniesieniu do materiałów,

gustowna łazienka

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

z których są one wykonywane, do wyboru klientów pozostają szkło hartowane oraz akryl. Zatem dzięki swemu kształtowi, wykonaniu oraz formie ich otwierania i zamykania kabiny narożne półokrągłe oferują komfortową przestrzeń kąpielową, a jednocześnie bezproblemowe przemieszczanie się po łazience.

Obok kabin prysznicowych, równie ważną kwestią dotyczącą aranżacji łazienki jest brodzik. Z uwagi na kształt, dzieli się je na: kwadratowe, prostokątne, półokrągłe i okrągłe. W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się brodziki pięciokątne. Dedykowane są one do kabin pięciokątnych, nazywanych inaczej jako pentagonalne. Podobnie jak w przypadku innych brodzików, tak i te są dostępne w wielu rozmiarach. Szczegółowe informacje – tutaj więcej. Przy ich montażu należy pamiętać przede wszystkim o wymiarze bocznych ścianek, gdyż łączą one drzwi z profilem przyściennym. Należy dodać, że brodziki pięciokątne dostępne są w dwóch wariantach – płaskim i głębokim. Brodziki mogą być akrylowe bądź konglomeratowe (czyli stanowiące zlepek różnych części). Opisywane brodziki pozwalają na zaoszczędzenie miejsca, z tego powodu też poleca się je przy wykańczaniu niewielkich pomieszczeń. Nie wpływa to jednak na komfort ich użytkowników, ponieważ zostaje zachowana odpowiednia przestrzeń kąpielowa.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Post comment