Jak wyposażyć domową łazienkę? O kabinach prysznicowych i brodzikach.

Last modified date

Ważnymi elementami wchodzącymi w skład wyposażenia łazienki są kabina prysznicowa i brodzik. Aktualnie oferty w tym obszarze są na tyle bogate, że bez żadnych trudności znajdzie się właściwe wyposażenie zarówno do mniejszych, jak i większych wnętrz. Jednak zanim podejmie się ostateczną decyzję, najpierw warto zapoznać się z rodzajami kabin czy brodzików, a także materiałami, z których zostały zrobione.

Ponadto, powinniśmy zwrócić uwagę na walory funkcjonalne, komfort użytkowania, dopasowanie do powierzchni łazienki jak również sam koszt części składowych oraz montażu.

łazienka

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Wśród różnych rodzajów kabin prysznicowych, m.in.

Materiał analizujący tę sprawę jest niezwykle wnikliwy, ale dobrze byłoby sprawdzić inny punkt wiedzenia. My zalecamy to omówienie (http://www.awaria.info/wykonczenie-pod-klucz-krakow).

przyściennych, wolnostojących, profilowych oraz bezramowych, wyróżnia się również kabiny narożne półokrągłe. Po więcej informacji zapraszam – kliknij aby uzyskać więcej informacji. Ich główną zaletę stanowi kształt, dzięki któremu rewelacyjnie sprawdzi się ona w standardowych lub mniejszych wnętrzach. Ponadto, takie kabiny mogą posiadać następujące odmiany drzwi – przesuwne, ustawione na rolkach albo prowadnicach; harmonijkowe; uchylne oraz montowane za pomocą zawiasów. W zależności od formy zakładania drzwi są jedno- bądź wieloczęściowe. Z kolei w odniesieniu do materiałów,

gustowna łazienka

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

z których są one wykonywane, do wyboru klientów pozostają szkło hartowane oraz akryl. Zatem dzięki swemu kształtowi, wykonaniu oraz formie ich otwierania i zamykania kabiny narożne półokrągłe oferują komfortową przestrzeń kąpielową, a jednocześnie bezproblemowe przemieszczanie się po łazience.

Obok kabin prysznicowych, równie ważną kwestią dotyczącą aranżacji łazienki jest brodzik. Z uwagi na kształt, dzieli się je na: kwadratowe, prostokątne, półokrągłe i okrągłe. W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się brodziki pięciokątne. Dedykowane są one do kabin pięciokątnych, nazywanych inaczej jako pentagonalne. Podobnie jak w przypadku innych brodzików, tak i te są dostępne w wielu rozmiarach. Szczegółowe informacje – tutaj więcej. Przy ich montażu należy pamiętać przede wszystkim o wymiarze bocznych ścianek, gdyż łączą one drzwi z profilem przyściennym. Należy dodać, że brodziki pięciokątne dostępne są w dwóch wariantach – płaskim i głębokim. Brodziki mogą być akrylowe bądź konglomeratowe (czyli stanowiące zlepek różnych części). Opisywane brodziki pozwalają na zaoszczędzenie miejsca, z tego powodu też poleca się je przy wykańczaniu niewielkich pomieszczeń. Nie wpływa to jednak na komfort ich użytkowników, ponieważ zostaje zachowana odpowiednia przestrzeń kąpielowa.

admin