Last modified date

Pragniesz, aby Twoje mieszkanie było niepowtarzalne? na pewno tak. Jeżeli styl uniwersalny Ci nie odpowiada, z pewnością pragniesz wystroić pokoje w jakimś wyrazistym stylu. Co to jednak znaczy mieć stylowe mieszkanie? Jakie mieszkania w dzisiejszych czasach zasługują na to miano?

design mieszkania

Autor: Andreas Wieser
Źródło: http://www.flickr.com

Dawniej wszystkie dziedziny życia związane ze sztuką były trochę mniej złożone. Na przykład w Baroku ogólnie ceniono przepych, dużą ilość ozdób i natarczywą ozdobność. Ewentualnie można było podobne podstawy wykonywać na lepszym lub gorszym poziomie. Aktualnie niełatwo byłoby pokazać taki wyraźny, dominujący styl.

Jeśli ciekawi Cię omawiane zagadnienie, nowa treść (http://tokarnia-sosenka.com.pl/pl/c/DREWIENKA-OZDOBNE/404) przedstawia szczegółowo intrygujące tematy, które okażą się niesamowicie absorbujące.

Z tego powodu nie istnieje prosta odpowiedź na pytanie o to, jak wygląda styl dzisiejszych czasów. Wciąż jednak jesteś w stanie zaaranżować pełne stylu wnętrze. Wystarczy postawić na choćby aluzje do minionych czasów.

Stylowe wnętrza to na pewno takie, do których można jedynie wejść, by od razu dostrzec myśl przewodnią i zrozumieć ich charakter. Jeżeli chcesz stworzyć aluzję do minionych wieków, warto postawić na np. stare meble sprzed wojny, albo pamiętające nawet dziewiętnasty wiek. Takie elementy wyposażenia jesteś w stanie czasem wyszukać na targach staroci. Nie brakuje też doskonałych replik, które robione są przez profesjonalistów i znawców danych czasów.

Szafka Kayak marki Cattelan Italia

Autor: Cattelan Italia
Źródło: Le Pukka concept store

Inną metodą na stylowe wnętrza jest zaaranżowanie salonu czy jadalni typowych dla innego obszaru geograficznego. Przykładowo wnętrza mieszkań w Skandynawii prezentują się trochę inaczej niż w naszym kraju. Chłodniejsze barwy, więcej naturalnego drewna i zauważalna oszczędność w dekoracjach – to norma w Norwegii czy Finlandii, a będzie robiło wrażenie w Polsce.

admin