Jak wydać ebooka?

Mnóstwo jest osób, które piszą do tak zwanej szuflady. Nierzadko doskonałe dzieła nie mogą ujrzeć światła dziennego, bowiem ich autorzy nie wiedzą, co zrobić, żeby ich książka została wydana. Okazuje się jednak, iż obecnie warto zawalczyć o spełnienie pisarskiego marzenia, gdyż wydanie książki nie jest już tak trudne i kosztowne, jak kiedyś.

księgarnia

Autor: Amy Aletheia Cahill
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli przynajmniej raz przemknęło Ci przez głowę pytanie, jak wydać książkę, to znaczy, iż coś piszesz. Być może nawet piszesz z polotem i udałoby Ci się zgromadzić liczne grono wielbicieli czytania. Tego jednak nie sprawdzisz, dopóki nie wydasz własnej książki. Jak się za to zabrać? Jest parę opcji do wyboru, każda z nich posiada oczywiście plusy i minusy i zanim postanowisz, w jaki sposób sprawić, by książka ujrzała światło dzienne, musisz określić swoje możliwości finansowe, ale też – organizacyjne. Jedną z powszechnie stosowanych możliwości wydania książki jest rozesłać ją do wielu wydawnictw. Największe wydawnictwa w całości pokrywają koszty wydania oraz promocji, natomiast bardzo trudno jest wywalczyć ich uwagę, zwłaszcza osobom, których nazwisko nie jest jeszcze znane w branży. Większe szanse mają oni w mniejszych wydawnictwach, tam z kolei najczęściej funkcjonującą formą współpracy jest współfinansowanie wydania książki przez autora. Jeżeli nie dysponujemy sporą sumą pieniędzy, warto dowiedzieć się, jak wydać ebooka. To najszybszy i najłatwiejszy sposób na wydanie własnej książki, wiąże się jednak z dodatkowym nakładem pracy, ponieważ należy samodzielnie zaprojektować okładkę, dokonać korekty i edycji tekstu, zatroszczyć się o promocję – sprawdź najświeższe informacje.

czytnik ebooków

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wydać ebooka? Wystarczy wejść na stronę jednego z wydawnictw internetowych, których w ciągu ostatnich lat powstało naprawdę dużo. Za niewielką opłatą można skorzystać z fachowej pomocy grafika oraz edytora, w takiej sytuacji wystarczy na serwer wydawnictwa lub księgarni wysłać plik tekstowy z treścią książki. Jeśli decydujemy się na self-publishing, czyli całkowicie samodzielne spreparowanie ebooka, warto skorzystać ze specjalnych kreatorów wirtualnych, prace postępują wówczas prędzej i sprawniej. Jeśli natomiast jesteśmy zwolennikami papierowych książek, na stronach dużych i mniejszych wydawnictw odnajdziemy dokładne informacje na temat tego, jak wydać książkę. Dowiemy się, ile stron należy nadesłać oraz na jaki adres, jak przedstawiają się warunki ewentualnej współpracy i jak długo oczekuje się na decyzję wydawnictwa – warto sprawdzić.

admin