Jak wybrać najlepszy motyw pościeli dla dziecka?

Last modified date

Znakomicie wiesz, jak ważne dla wyglądu pomieszczenia są dodatki, więc uwielbiasz chodzić po sklepach w poszukiwaniu interesujących wazonów, ładnych firanek i miłych dla oka ramek na zdjęcia. O dodatki należy również zadbać urządzając pokój swojego dziecka, nie zapominając o motywie pościeli, pod jaką twój maluszek będzie codziennie zasypiać. W jaki sposób dobrać idealny komplet?

pościel

Autor: Artdecor24.pl
Źródło: Artdecor24.pl
Na decyzję ogromnie wpływa wiek naszej pociechy. Maluchy kochają kolorowe pościele, a szczególnie poszewki w postacie z bajek, które są aktualnie modne. Jeżeli nie możesz zdecydować czy wybrać Kubusia Puchatka, świnkę Peppa, czy może Angry Birds, dziewczynki za każdym razem ucieszą się z księżniczek, a chłopcy z aut. Starsze dzieci z kolei oraz nastolatki mogą chcieć iść z tobą na zakupy, ponieważ dokładnie wiedzą, czego pragną. Niektóre mogą przepadać za pościelą z naturalnymi motywami i zapragnąć np. pościel w siano bądź z miłym widokiem lasu.

Nieraz wybierane są również motywy zwierzęce oraz poszewki z motywami kosmicznymi. Pościel można dobrać do zainteresowań dziecka, jeśli wiemy, co teraz jest jego największym zamiłowaniem. Taka pościel będzie wtedy znakomitym podarunkiem, ponieważ zagwarantuje naprawdę dużo uśmiechu. Nie zapominaj, iż poza motywem pościeli wyjątkowo istotny, a nawet ważniejszy jest materiał, z jakiego jest zrobiona. Najlepsze są naturalne tkaniny, jakie są bezpieczne również dla najmłodszych maluszków oraz nie podrażniają ich delikatnej skóry. Piorąc je w środkach do kolorów na długo zachowasz ładny wygląd pościeli, nie niepokojąc się, że się spierze albo straci swój kształt.

Łóżko z czarną pościelą

Autor: Urbane Apartments
Źródło: http://www.flickr.com
Warto też wybierać modele bez zamków, jakich ostre zakończenia mogłyby przypadkiem zranić dziecko podczas wygłupów w pościeli albo nawet w trakcie snu.

Jeżeli zaciekawił Cię opisany zagadnienie, odwiedź serwis szklarz wrocław, gdzie znajdziesz dodatkowe informacje. Pogłęb swoją wiedzę.

Dokup narzutę, inaczej pościel może szybko się zabrudzić, a dobrze dobrana narzuta także może dodać pomieszczeniu uroku. Pamiętaj, by wybierać pościel, która spodoba się twojemu dziecku, aby nie miało kłopotu z zaśnięciem oraz budziło się uśmiechnięte, słodko tuląc główkę do poduszki. Idźcie razem do sklepu bądź zapytaj pociechę, pod którą pościelą chce spać, a nie będziesz mieć dylematu wybierając odpowiednią i szybko zrobisz zakupy, a jednocześnie będziesz mieć więcej czasu, by spędzić go wspólnie.

admin