Jak wybrać dobre łóżko dla małego dziecka, plusy piętrowych łóżek w małych mieszkaniach.

Last modified date

Wybór łóżka dla swoich dzieci jest dość ważną sprawą, bo w końcu zwłaszcza na samym początku spędzają tam mnóstwo czasu. Z tego też powodu istotne jest, aby łóżko miało w pierwszej kolejności dobry materac, który zapewni wygodny sen. W praktyce dziecko już od najmłodszych lat dobrze żeby miało swoje łóżko, w którym na co dzień będzie spać. Wprawdzie część rodziców pozwala maluchowi przez pierwszy okres czasu spać z nimi, lecz to jest w pewnym sensie proszenie się o późniejsze problemy.

łóżko

Autor: happy_serendipity
Źródło: http://www.flickr.com

Dla niemowlaków najlepszym rozwiązaniem jest niewielkie mające szczebelki, standard wynosi tu 120 cm na długość i spokojnie starcza to na pierwsze trzy lata życia. Istotne jest, żeby takie łóżko dla dziecka miało wyciągane szczebelki, pozwalające małemu odkrywcy świata na samodzielne wychodzenie ze środka, należy też zadbać o dobry materac, na którym niemowlak będzie spędzał pierwsze lata swojego życia. Najlepiej będą się tu sprawdzać klasyczne gąbki mające wkład z kokosowego włókna, jakie zapewnia właściwą sprężystość i sztywność.

W późniejszych latach łóżka dziecięce mają bardzo różnorodną formę. Rzecz jasna muszą już być one znacznie większe, bo dzieci rosną bardzo szybko i kupowanie łóżka 20 cm dłuższego raczej nie zdałoby egzaminu. Niektóre osoby od samego początku stawiają w takim przypadku na łóżko w pełnym wymiarze, ewentualnie w wersji dziecięcej, to znaczy w jakimś bajkowym kształcie albo dziecięcych kolorach. W wielu domach problemem dla rodziców jest wielkość mieszkania. Spora ilość mieszkań jest dwupokojowa, w nich muszą się zmieścić i dzieci i dorośli.

łóżko

Autor: Andreas Gerhold
Źródło: http://www.flickr.com

W takich przypadkach doskonale będzie się sprawdzać takie rozwiązanie jak łóżko piętrowe 3 osobowe, pozwala ono na całkiem wygodne mieszkanie w jednym pokoju nawet trzech dzieciaków. Rzecz jasna w wieku kilkunastu lat mogą się pojawić różne konflikty i nieporozumienia, więc jednak opcja z niezależnymi pokojami jest najbardziej praktyczna.

Masz ochotę zgłębić więcej na prezentowany temat? To świetnie, ponieważ pod linkiem meble na wymiar poznań odnajdziesz ciekawe dane, które Cię zaabsorbują.

Jednak jeżeli ktoś nie ma takich możliwości, to w jego przypadku łóżka piętrowe sprawdzą się najlepiej.

admin