Jak wybrać dobre łóżko dla małego dziecka, plusy piętrowych łóżek w małych mieszkaniach.

Last modified date

Wybór łóżka dla swoich dzieci jest dość ważną sprawą, bo w końcu zwłaszcza na samym początku spędzają tam mnóstwo czasu. Z tego też powodu istotne jest, aby łóżko miało w pierwszej kolejności dobry materac, który zapewni wygodny sen. W praktyce dziecko już od najmłodszych lat dobrze żeby miało swoje łóżko, w którym na co dzień będzie spać. Wprawdzie część rodziców pozwala maluchowi przez pierwszy okres czasu spać z nimi, lecz to jest w pewnym sensie proszenie się o późniejsze problemy.

łóżko

Autor: happy_serendipity
Źródło: http://www.flickr.com

Dla niemowlaków najlepszym rozwiązaniem jest niewielkie mające szczebelki, standard wynosi tu 120 cm na długość i spokojnie starcza to na pierwsze trzy lata życia. Istotne jest, żeby takie łóżko dla dziecka miało wyciągane szczebelki, pozwalające małemu odkrywcy świata na samodzielne wychodzenie ze środka, należy też zadbać o dobry materac, na którym niemowlak będzie spędzał pierwsze lata swojego życia. Najlepiej będą się tu sprawdzać klasyczne gąbki mające wkład z kokosowego włókna, jakie zapewnia właściwą sprężystość i sztywność.

W późniejszych latach łóżka dziecięce mają bardzo różnorodną formę. Rzecz jasna muszą już być one znacznie większe, bo dzieci rosną bardzo szybko i kupowanie łóżka 20 cm dłuższego raczej nie zdałoby egzaminu. Niektóre osoby od samego początku stawiają w takim przypadku na łóżko w pełnym wymiarze, ewentualnie w wersji dziecięcej, to znaczy w jakimś bajkowym kształcie albo dziecięcych kolorach. W wielu domach problemem dla rodziców jest wielkość mieszkania. Spora ilość mieszkań jest dwupokojowa, w nich muszą się zmieścić i dzieci i dorośli.

łóżko

Autor: Andreas Gerhold
Źródło: http://www.flickr.com

W takich przypadkach doskonale będzie się sprawdzać takie rozwiązanie jak łóżko piętrowe 3 osobowe, pozwala ono na całkiem wygodne mieszkanie w jednym pokoju nawet trzech dzieciaków. Rzecz jasna w wieku kilkunastu lat mogą się pojawić różne konflikty i nieporozumienia, więc jednak opcja z niezależnymi pokojami jest najbardziej praktyczna. Jednak jeżeli ktoś nie ma takich możliwości, to w jego przypadku łóżka piętrowe sprawdzą się najlepiej.

admin