Jak wybrać dobre biurko? Kilka pewnych propozycji

Last modified date

Rozpoczęcie roku szkolnego to dla sporej grupy rodziców wielkie wydatki. We wrześniu czeka ich nie tylko zakupienie szkolnej wyprawki, ale najczęściej też zakup biurka. Jakie powinno być prawidłowo dobrane biurko dla ucznia?

Biurko dla ucznia powinno być

biurko

Autor: geishaboy500
Źródło: http://www.flickr.com

przede wszystkim wygodne, jego rozmiary powinny być dostosowane do oczekiwań dziecka. Niezwykle istotnajest jego szerokość i długość. Niezwykle komfortowobędzie pracowało się przy biurku, którego tak naprawdę najmniejsza szerokość wynosi osiemdziesiąt centymetrów, a długość sto dwadzieścia centymetrów. Czasami mimo poszczególnych usilnych starań ciężko jest wyszukać biurko, które będzie mogło zmieścić się bez najmniejszego problemu w pokoju o niewielkim metrażu. Wtedy koniecznym rozwiązaniem jest odszukanie biurka na wymiar. Zobacz: Meble.pl. Dostępne biurka na wymiar na pewno będą droższe od tych oferowanych w tradycyjnej ofercie sklepów. Czasem jednak od ceny o wiele bardziej ważna jest wygoda i funkcjonalność. Dokonując kupna dopasowanego biurka bardzo często będziemy mogli zapominać, że równie istotne, jak jego ergonomiczny kształt jest miejsce, w którym je postawimy.
Pamiętajmy, że nie należy pracować jedynie przy sztucznym oświetleniu. Biurko powinno więc zostać ustawione przy oknie. Dobrze ustawiając biurko możemy uwzględnić, czy nasze dziecko jest prawo-, czy też leworęczne.

biurko do pracy

Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku dzieci posługujących się lewą ręką, prawy bok biurka musi znajdować się przy oknie. W sytuacji dzieci praworęcznych należy ustawić biurko odwrotnie. Biurka nie możnapostawić w taki sposób, że odrabiające przy nim dziecka zasłaniało sobie naturalne światło. Zawsze więc stawiamy je bokiem lub wyposażenie łazienek jelenia góra przodem w kierunku okna. Wspomniane kilka zdań wcześniej wymiary biurka będą pasowały raczej dla uczniów w wieku starszym. Dla ucznia początkowej klasy tego rodzaju biurko jest tak naprawdę za duże. Jeżeli więc szukamy biurka dla ucznia uczęszczającego do pierwszej klasy, należy wyszukiwać modeli o połowę węższych i krótszych. Z biurka o ogromnych wymiarach maluchowi będzie po prostu źle skorzystać. Równie istotna jest wysokość biurka. Nie może być ono za niskie, ponieważ pracując przy takim biurku maluch nabawi się wad kręgosłupa. Nieprawdopodobnie dobrze sprawdzają się biurka (zobacz biurko drewniane sosnowe) o regulowanych nóżkach i blacie.

admin