Jak w szybki sposób oszczędzić na wykończeniu? Hurtownia sanitarna to dobry kierunek!

Last modified date

Planując nabycie domu, warto poznać szczegółowe plany pomieszczeń. W większości przypadków nie obejdzie się bez przeróbek związanych z rozmieszczeniem gniazdek i elementów hydraulicznych.

Kiedy planujemy zakup domu celem wynajmu osobom zewnętrznym nie ma z tym większych problemów. Wystarczy wybrać lokal, wykończyć go w podstawowym stopniu i można wynajmować. Gorzej, gdy planujemy zakup domu dla siebie.

płótno - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
mieszkanie - perspektywa

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Rzadko kiedy bywa tak, że zakupione przez nas mieszkanie czy jakikolwiek inny lokal (zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi) do użytku spełnia w stu procentach nasze potrzeby. Jeśli nie potrzeba dodania gniazdek, to zmiany ścian, to znów zawory są nie w tym miejscu, co potrzeba. W większości tego typu niby drobnych przeróbkach koszty zazwyczaj przewyższają wszystkie plany. Jeśli jednak z uwagą planujemy zakupy, możemy te koszty obniżyć do minimum i zmieścić się w swoim finansowym planie wykończenia. Najnowszy artykuł .

Nie bez powodu mówi się, że łazienka jest najdroższym pomieszczeniem do wykończenia. To jedno z pomieszczeń, zaraz po kuchni, które musi pomieścić w sobie dość kosztowne sprzęty, jak pralka, wanna, umywalka, misa wc i baterie. Uwzględniając do tego ceny płytek i ich położenia, koszt wykończenia łazienki ze średniej klasy sprzętami waha się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Istnieją jednak sposoby, by zminimalizować te koszty. Jednym z nich jest hurtownia sanitarna.

W takim miejscu, jak hurtownia sanitarna można uzyskać pełnowartościowe towary, takie jak na przykład: kabiny prysznicowe, wanny, brodziki, umywalki, miski wc i baterie, znanych na rynku producentów w o wiele mniejszej cenie. A wszystko dzięki temu, że oferowane w takich miejscach modele pochodzą zazwyczaj z końcówek serii producentów. Tym sposobem jesteśmy w stanie kupić dobrej klasy produkty taniej o minimum 20-30procent. Wszystko zależy od hurtowni. Dowiedz się .

mieszkanie - marina

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Drugim sposobem na obniżenie kosztów wykończenia mieszkania jest hurtownia hydrauliczna. Wbrew pozorom wiele zaworów lub przewodów wcale nie jest taka tania, jeśli weźmiemy pod uwagę całość wykończenia. Szczególnie, kiedy celem naszego wykończenia nie jest kilkudziesięciometrowe mieszkanie, a kilkusetmetrowy dom. Wówczas warto pomyśleć dodatkowo np. o pompie ciepła, która choć stanowi jeden z najdroższych elementów wykończenia, w perspektywie czasu znacząco zmniejszy koszty ogrzewania. Poza tym, hurtownia hydrauliczna posiada w swojej ofercie wiele grzejników, mierników, zaworów, i tym podobnych produktów w równie atrakcyjnych cenach – minimum 20-30% niższych niż w standardowych sklepach.

Jeśli nie zależy nam na posiadaniu elementów najnowszych kolekcji, stawiając przede wszystkim na jakość wykonania i funkcjonowania produktu, hurtownie sanitarne i hydrauliczne mogą znacząco zmniejszyć koszty wyposażenia pomieszczeń naszego mieszkania lub domu. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można dzięki temu przeznaczyć na wakacje z rodziną, które po remoncie będą najlepszą formą odpoczynku.

admin