Jak utrzymać porządek w pokoju z kominkiem?

Posiadanie domku z ogródkiem ma swe atuty. Ogródek jest głównym walorem dla kogoś kto się przeprowadził z mieszkanka w bloku do własnego domu. Dotąd chcąc sobie odpocząć wśród przyrody, musiał taki ktoś wybrać się do miejskiego parku zahaczając o kawiarnię nieopodal. Moja ukochana to taka, w której jest kominek. Zawsze frapowało mnie w jaki sposób utrzymuje się porządek w takowym pomieszczeniu. Upłynęło troszkę czasu i sam stanąłem przed powyższym szkopułem.

dowiedz się więcej

Autor: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Źródło: Optiflame/Glen Dimplex Polska

Wybudowanie takiego kominka to jeszcze nic, chociaż już samo to nie jest sprawą całkiem bezproblemową, albowiem mamy do wyboru kilka opcji; zwyczajny kominek przy jakim można napić się ulubionego wina lub inny typ kominka jaki nie tylko sprawi iż będzie nam przytulnie ale ogrzeje cały dom.

Podoba Ci się ten artykuł? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tu – ta witryna ozonowanie mieszkania cena też bez wątpienia przypadnie Ci do gustu!

Jak w wypadku każdego sposobu ogrzewania opartego na spalaniu jakiegoś opału powstaje popiół, musimy zatem w jakiś sposób kominek sprzątać. Jest to szczególnie kłopotliwe w wypadku gdy kominek mamy zamontowany w reprezentacyjnym pokoju.

Po wyczyszczeniu kominka może się okazać niezbędne całościowe sprzątanie w pokoju w którym znajduje się kominek. Jest jednak na to rada, starczy zakupić w hipermarkecie dla majsterkowiczów tak zwany odkurzacz kominkowy. Jest to sprytne narzędzie wyekwipowane zwykle w zaawansowane filtry. Dobrze gdyby to były podwójne filtry, bowiem wówczas nasz salon będzie odpowiednio chroniony przed pyłem i sadzą.

Dobry odkurzacz do popiołu musi mieć długą rurę tak, aby można było bez trudności dostać się do kanału kominowego. Czyszczenie kominka jest nie jedynie kwestią estetyczną ale przede wszystkim sprawą bezpieczeństwa jak też przepisów prawnych.

Zainteresowałeś się owym działem? Czytaj więc jeszcze dalej (http://www.sklep.kunszt.pl/) o tym wątku w kolejnym artykule, który dla Ciebie stworzyliśmy. Sądzimy, że Ci się podoba.

Odkurzacz kominkowy może naturalnie być wykorzystany także w ogródku, na przykład do likwidowania z podjazdu liści bądź pozostałych drobnych zanieczyszczeń. Nada się także w warsztacie każdemu majsterkowiczowi. Na pewno żona właściciela takiego urządzenia będzie zadowolona. Przykłady takich urządzeń prezentuje sklep Kaminer.

Należy jednakże pamiętać aby popiół który chcemy usunąć nie był nazbyt gorący, może to bowiem zniszczyć odkurzacz do popiołu. Jest on przystosowany do czyszczenia popiołu w temperaturze do dwustu stopni Celsjusza. Przyda się on również kiedy będziemy musieli wyeliminować pozostałości trawy po koszeniu.

admin