Jak urządzić funkcjonalnie sypialnię i pokój dla dziecka?

Last modified date

Jednym z najczęściej wybieranych stylów do wykańczania i urządzania mieszkań jest styl nowoczesny. Co ciekawe, w każdych czasach ta nowoczesność jest pojmowana w inny sposób i zawiera odmienne elementy. To, co mogło być nowoczesne dwadzieścia lat wcześniej, obecnie nie ma z tym stylem nic wspólnego. Wypływa to z bardzo szybkiego rozwoju rozmaitych technologii, a także z szybkimi zmianami obowiązujących mód, również jeśli chodzi o wykańczanie i dekorowanie wnętrz.

Dekoracje ścienne, półki

Autor: Scott Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Nowoczesne wnętrza to przede wszystkim te, które zawierają elementy nowe w danym okresie. Od dłuższego czasu nowoczesność domów i mieszkań zakłada w pierwszej kolejności minimalizm w doborze elementów. Zmniejsza się więc liczbę elementów umeblowania do tych niezbędnych, jak również ogranicza liczbę elementów ozdobnych – rekoforma.pl/meble-industrialne/. Wnętrza tego rodzaju sprawiają czasami wrażenie zimnych i niezbyt przytulnych; nie każdy chciałby takie zamieszkiwać.

Pokój dziecinny

Pokój dziecięcy to niezwykle specyficzne wnętrze. W dekoracji i kupowaniu odpowiednich akcesoriów trzeba myśleć przede wszystkim o potrzebach i komforcie dziecka. Tak więc w dużej liczbie przypadków dobrze jest zrezygnować z dokładnego dostosowywania takiego pokoju do wystroju całego domu.

Pokój dla dziecka może z kolei zawierać elementy nowoczesne, na przykład w formie barwnych mebli z ekologicznych materiałów czy ręcznie wytwarzanych maskotek.

Czy ta tematyka Cię interesuje? Jeśli tak, to przejrzyj link (http://www.el-instal.com.pl/oferta/awarie-elektryczne/), pod którym znajdziesz potrzebne Ci informacje – zobacz, że Cię zaciekawią na długo.

W takim pomieszczeniu jednak postulat minimalizmu powinno się raczej porzucić, koncentrując się na wygodzie pociechy. Można z kolei zastosować nowoczesne rozwiązania w zakresie wykorzystania wolnego miejsca, jak na przykład łóżko piętrowe z przestrzenią do nauki poniżej.

masywne podwójne łoże

Autor: kgalstyan2003
Źródło: http://www.flickr.com

Sypialnia

Pomieszczenie, jakim jest sypialnia, bardzo dobrze pasuje do urządzenia w sposób nowoczesny. Styl ten bowiem nie wyklucza wygody, a wręcz w wielu przypadkach ją gwarantuje. Dlatego w sypialni dobrze jest zastosować na przykład nowoczesne materace na łóżko. Wybór takiego materaca zależy od osobistych preferencji, a trafna decyzja zapewni duży komfort snu. Projekt sypialni może także zawierać innowacyjne oświetlenie (rekoforma.pl/oferta/oswietlenie/), niezwykle przydatne w takich wnętrzach. Oświetlenie to jest ustawiane z użyciem specjalnego pilota.

admin