Jak się dobrze wyspać? Zacznijmy od wyboru idealnego miejsca do spania, bez tego nie warto ruszać dalej

Dobry sen jest podstawą dobrego życia i pełnego zdrowia fizycznego oraz psychicznego. Człowiek śpiący źle to człowiek zły, z pretensjami, który narzeka na wszystko i wszystkich. Tak to wygląda, ponieważ każdy z nas potrzebuje chociaż kilka godzin odpowiedniego snu. Dla jednych to będzie dziesięć, innym wystarczą cztery godziny snu, to jednak nieistotne, bo ważniejsze jest to, jak nasze łóżko sobie sami pościelimy, jak przygotujemy posłanie, czy będzie wygodne, czy może zupełnie nieodpowiednie, nieprzystosowane do naszych potrzeb.

materac

Autor: Janpol
Źródło: Janpol
Można próbować wielu sposobów, testować różne łóżka, miejsc w domu, gdzie najlepiej jest ustawić łóżko, a i tak wszystko skumuluje się do kwestii odpowiedniego materaca. Będzie mógł powiedzieć to każdy, kto próbował różnych sposobów, kto szukał najlepszego sposobu, żeby zawsze móc się porządnie wyspać. Nie ma zmiłuj, nie ma prostych decyzji, w ten sposób się mówi, lecz w tym temacie jest jeden istotny sposób, żeby pokochać naprawdę każdą noc, gdyż sen będzie twardy i przyjemny. Odpowiedzią są materace piankowe – .

Dobrym wyborem będzie przykładowo materac (zobacz materace piankowe) z pisanki o wysokiej elastyczności. Idealnie potrafi się dopasować do naszego ciała, co wpływa na dobra podparcie kręgosłupa, co w konsekwencji zapewnia bardzo dobry wypoczynek i przyjemny sen. Jednocześnie, daje taki materac dobrą wentylację, czyli pozwala oddychać skórze, nie wsiąka potu.

Tutaj odnajdziesz mnóstwo interesujących danych na ten temat – wystarczy wejść na następujący link, a na pewno dane tam zawarte będą cenne.

Nie można tego na przykład powiedzieć o materacach lateksowych. Bardzo dobrym wyborem będzie też materac z pianki termoelastycznej. Pianka termoelsatyczna

materac

Autor: Janpol
Źródło: Janpol

odznacza się wieloma zaletami, jest termowrażliwa, znaczy to, że reaguje na temperaturę ciała. Takie ciepło wnika do wnętrza materaca, a to powoduje, że jego powierzchnia mięknie.

To w konsekwencji oznacza, że taki materac dostosowuje się do potrzeb każdego z nas. Są zaprojektowane właśnie po to, by dopasować się do kształtu ciała człowieka. Następnym ulepszeniem jest redukcja nacisków, a to znaczy, że w nocy nie musimy zmieniać tak często pozycji snu. Pamiętajmy, że w temacie snu nie warto chodzić na kompromisy, powinniśmy dobrze się wyspać, reszta nie ma znaczenia. Z tą myślą tak dobierajmy materac, żeby służył nam jak najlepiej. Najbardziej korzystny więc wybór to materac piankowy.

admin