Jak przyrządzić ścianę z płytek naśladujących cegłę? Nieco wskazówek.

Last modified date

Ozdobną ścianę z cegły powinno się wymurować na przestrzeni budowania miejsca zamieszkania. Jednakże niekiedy wtenczas, gdy mury są już podniesione z innych budulców, łatwo pozyskać podobny efekt. Produkowane obecnie płytki zwinnie plagiatują cegłę a do tego są wybitnie modne.

Aktualnie motyw, który dają nam płytki ( nasza strona) imitacja cegły jest niezmiernie popularny i daje spektakularny rezultat.

Każda następująca strona (https://multiinstal.pl/zbiorniki-buforowe-i-zasobniki-cwu/zbiorniki-buforowe-psrr/) zawiera tylko interesujące informacje, które zostaną Ci w głowie na długi czas, zatem śmiało kliknij także tu.

Można się zdecydować na okładzinę z płytek z łagodnego, wytrzymałego na wodę plus brud klinkieru lub szablonowej ceramiki. W ofertach fabrykantów znajdują się także często pierwiastki kształtowe do zastosowania w kątach, co daje wyobrażenie wielkiego ceglanego muru, przenikliwa imitacja starej cegły.

płytka stara cegła

Autor: PolskieOkna.pl
Źródło: PolskieOkna.pl

Poniektórzy nieraz docinają do danej grubości płytek rozległe zabytkowe cegły, jakie później przyklejają do muru. Pozyskują dzięki temu śliczną, ciekawą nawierzchnię. Jednak jest to fabrykacja dosyć czasochłonna, wymagająca wysokiej dokładności i wytrwałości. Płytki, które przedstawiają motyw jak imitacja starej cegły, mają nierówną powierzchnię oraz niejednolitą barwę. Ściana, do której planujemy przykleić płytki imitujące cegłę, ma obowiązek być równa i wypoziomowana. Wszelakie nierówności po ułożeniu płytek będą niesłychanie wyraźne.

Teraz już wiadomo, że płytek okładzinowych stworzonych z cegły nie winno się rozmieszczać w położeniach wiecznie narażonych na kontakt z wodą, przykładowo wykańczać nimi ściany natrysku. Są jakkolwiek mało nasiąkliwe, lecz mogą pojawić się na nich nieestetyczne wykwity.

admin