Jak przyrządzić ścianę z płytek naśladujących cegłę? Nieco wskazówek.

Ozdobną ścianę z cegły powinno się wymurować na przestrzeni budowania miejsca zamieszkania. Jednakże niekiedy wtenczas, gdy mury są już podniesione z innych budulców, łatwo pozyskać podobny efekt. Produkowane obecnie płytki zwinnie plagiatują cegłę a do tego są wybitnie modne.

Aktualnie motyw, który dają nam płytki ( nasza strona) imitacja cegły jest niezmiernie popularny i daje spektakularny rezultat. Można się zdecydować na okładzinę z płytek z łagodnego, wytrzymałego na wodę plus brud klinkieru lub szablonowej ceramiki. W ofertach fabrykantów znajdują się także często pierwiastki kształtowe do zastosowania w kątach, co daje wyobrażenie wielkiego ceglanego muru, przenikliwa imitacja starej cegły.

płytka stara cegła

Autor: PolskieOkna.pl
Źródło: PolskieOkna.pl

Poniektórzy nieraz docinają do danej grubości płytek rozległe zabytkowe cegły, jakie później przyklejają do muru. Pozyskują dzięki temu śliczną, ciekawą nawierzchnię. Jednak jest to fabrykacja dosyć czasochłonna, wymagająca wysokiej dokładności i wytrwałości. Płytki, które przedstawiają motyw jak imitacja starej cegły, mają nierówną powierzchnię oraz niejednolitą barwę. Ściana, do której planujemy przykleić płytki imitujące cegłę, ma obowiązek być równa i wypoziomowana. Wszelakie nierówności po ułożeniu płytek będą niesłychanie wyraźne.

Teraz już wiadomo, że płytek okładzinowych stworzonych z cegły nie winno się rozmieszczać w położeniach wiecznie narażonych na kontakt z wodą, przykładowo wykańczać nimi ściany natrysku. Są jakkolwiek mało nasiąkliwe, lecz mogą pojawić się na nich nieestetyczne wykwity.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Post comment