Jak oświetlenie może wpłynąć na nasz dobry humor, czyli kilka słów o tym, że warto zainwestować w kupno stylowych lamp

Last modified date

Dekorowanie domowych wnętrz bywa prawdziwą atrakcją tak dla pana domu, jak i dla jego żony, przy czym najczęściej kobiety wykazują dużo większe zainteresowanie tego rodzaju czynnościami. O ile kupno mebli warto przedyskutować z drugą połówka, o tyle te mniej istotne elementy można nabyć samemu. Chociaż są i tacy mężczyźni, którzy prowadzenie domu i jego urządzanie pozostawiają swoim narzeczonym.

żyrandol

Autor: Kes Lighting
Źródło: http://www.flickr.com

Bądź co bądź, to raczej gospodynie dbają o estetyczny wygląd mieszkalnych pomieszczeń i to w żadnym razie nie oznacza tylko codziennych porządków, czyli ścierania kurzów czy regularnego czyszczenia okien. Przecież rzeczona estetyka wyraża się nade wszystko w odpowiednim doborze poszczególnych mebli, a także innych elementów wystroju wnętrza, czyli firan czy narzut na wersalki. Bardzo wiele zależy też od oświetlenia i dlatego spróbujemy pokrótce rozważyć to zagadnienie.

Stylowe lampki będą idealnym uzupełnieniem wnętrza naszej alkowy. Takie lampki są najczęściej ustawiane na szafkach zaraz obok łóżka małżeńskiego. I dzięki temu nocną porą można łatwo je zapalić, by po omacku nie szukać pantofli, gdy trzeba np. wstać do łazienki. A poza tym takie stylowe lampki nocne mogą stać się niebanalną dekoracją, jeżeli tylko są właściwie dobrane.

Z sypialni partnerów przenieśmy się teraz do łazienki. Pomimo tego że do tego pomieszczenia zaglądamy tylko raz na jakiś czas podczas dnia, to i tutaj chcemy, żeby było ładnie. Nic więc dziwnego w tym, że nawet oświetlenie łazienkowe nad lustro powinno być tym przedmiotem, którego zakup trzeba byłoby wpierw przemyśleć. W końcu każdy gospodarz pragnie dobrze się wygolić, nawet wtedy, kiedy za oknem robi się ciemno. A gospodyni musi przecież mieć odpowiednie światło, żeby nałożyć róż na policzkach.

żyrandol w pokoju

Autor: Ronald Sarayudej
Źródło: http://www.flickr.com

Pięknie urządzone wnętrze domu na pewno wpływa na nasz nastrój. Chodzi tylko o to, aby ten nastrój był jak najlepszy. A poprawić go może przebywanie w przytulnych i pięknie urządzonych pomieszczeniach. Stąd warto np. zmienić swoje przyzwyczajenia i przy okazji remontu wprowadzić w życie zupełnie nowe pomysły. Przykładowo, pomyśleć o tym, żeby oświetlenie łazienkowe nad lustro zdobiło naszą toaletę – to rewelacyjna alternatywa dla kinkietów czy lamp montowanych na suficie. A w pokoju dziennym, w którym przecież przebywamy, aby odpocząć po całym dniu i obejrzeć film, nie powinno zabraknąć eleganckiej lampy. A w tej sytuacji żyrandole klasyczne byłyby chyba najlepszym rozwiązaniem.

admin