Jak odszukać najlepszego dekoratora wnętrz w Warszawie?

Last modified date

Urządzanie własnego domu jest końcowym etapem budowy lub remontu. Niejednokrotnie zdarza się tak, że nie mamy poczucia smaku i planujemy oddać ten fragment prac fachowcom. Dobry dekorator zdecydowanie stworzy nam pomieszczenia jak najlepiej, a stałe konsultacje pozwolą na poczucie, że tak w zasadzie dom wygląda dokładnie tak, jak tego oczekiwaliśmy. W pierwszej kolejności warto poznać różnice między dekoratorem a projektantem. Dzięki temu będziemy przekonani, że zatrudniamy odpowiednią osobę.

Po pierwsze dekorator musi mieć głównie poczucie smaku, to ważniejsze w tym przypadku niż wykształcenie, które nie jest koniecznością. Dekorator, jak nazwa wskazuje, dekoruje wnętrza, czyli uzupełnia je o pewne przedmioty. Dekorator nie musi mieć wiedzy budowlanej, gdyż nie skupia się na cechach funkcjonalnych. Jego zadaniem jest dobór odpowiednich mebli i akcesoriów oraz prawidłowego łączenia barw. Projektant przede wszystkim tworzy pomieszczenia tak, żeby stały się jak najbardziej funkcjonalne.

Konsultując przebieg projektu z domownikami ustala jaki układ będzie najlepszy. Projektant musi z tego względu otrzymać odpowiednie wykształcenie. Z pewnością musi brać pod uwagę przeróżne aspekty, m.in. jeśli istnieje takie zapotrzebowanie – dostosowanie do ludzi niepełnosprawnych. Wszelkie kroki powinny być zgodne z ekologią. Projektant odpowiada za funkcjonalność wnętrz. Trzeba pamiętać, że projektant może jednocześnie być też dekoratorem, jednak nie każdy dekorator może być projektantem. Jeżeli interesują nas warszawscy dekoratorzy wnętrz warto przyjrzeć się ich stronom internetowym.

Aktualnie niemal wszystkich informacji szukamy w Internecie. Dlatego też niemalże każda firma ma w nim swoje miejsce. Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę frazę: „dekorator wnętrz Warszawa”, aby dostać pełną ofertę proponowanych usług. Na swoich stronach warszawscy dekoratorzy wnętrz najczęściej zamieszczają swoje portfolio oraz rekomendacje klientów, dzięki czemu od razu mamy możliwość zapoznania się z ofertą.

zawieszone na ścianie kwiaty z bibuły

Autor: Kelly Hunter
Źródło: http://www.flickr.com

Należy nie bać się, że wynajęcie dekoratora sprawi, że pomieszczenia nie będą ostatecznie w naszym stylu. Wszystko są szczegółowo konsultowane z klientem. Praca jest w pełni pod naszym nadzorem, dlatego też zazwyczaj dobory trafiają stuprocentowo w nasz gust. Chociaż za najlepszych profesjonalistów zapłacimy nieco więcej, efekt końcowy będzie z pewnością odwzorowaniem naszych wymagań, a dom (konfigurator systemów ochrony przepięciowej) stanie się domem, nie tylko budynkiem.

admin