Last modified date

Pokoje naszych milusińskich to terytorium bardzo szczególne – ich przystań, w której mogą schować się przed całym światem, zanurzyć w świat fantazji i czuć się naprawdę bezpiecznie. Najważniejsze, aby była to strefa przyjazna i estetyczna – taka, do której dzieci będą z radością powracały. Przy planowaniu pokoju dziecięcego szczególnie ważną kwestią jest to, aby meble dla dzieci były wystarczająco wygodne. To znaczy, że muszą być one starannie przystosowane do ich potrzeb potrzeb oraz preferencji.

lampy

Autor: David Prasad
Źródło: http://www.flickr.com

Pokój naszej pociechy to miejsce zabaw, nauki, zabaw, snu, spotkań z kolegami. W związku z powyższym tak istotną funkcje pełni oświetlenie górne. Dobrym rozwiązaniem może być centralnie zamontowana lampa sufitowa lub system reflektorków na szynie. Powinno być ono wystarczająco jasne i równomiernie rozproszone. Lampy dla dzieci (kliknij po więcej) to dziś prawdziwe designerskie perełki i znajdziemy ich bardzo na rynku, więc bez trudu dobierzemy wygląd lampy (zobacz kinkiety ceramiczne) do stylistyki pokoju. Jednak tylko jedno, górne źródło światła nie wystarczy. Urządzając pokój dziecięcy postarajmy się roztropnie wybrać rodzaje oświetlenia i miejsce zamontowania lamp, niedużych lampek stojących i biurkowych. Światło w pokoju dziecka, przydatne w czasie zabawy, wzmocnijmy niewielkimi punktowymi lampkami oraz kinkietami.

Pokój dziecka wymaga doświetlenia także w miejscu do nauki i kąciku do rysowania Zabawna lampka przyda się również w pobliżu łóżka – ułatwi wieczorne zasypianie, czy czytanie na dobranoc. Nie zapomnijmy o oświetleniu dekoracyjnym. Takie oświetlenie pokoju dziecięcego może podkreślać zainteresowania dziecka. Małe księżniczki słodko zasną w swych dziecięcych łóżeczkach, jeżeli w ich pokoju zawiśnie lampa niczym w krainie baśni tysiąca i jednej nocy. Lampy orientalne wprowadzą niezwykły, bajkowy i tajemniczy klimat w pokoju naszej księżniczki. Oświetlenie przyda się też małym pasjonatom akwarystki – świetlówki led zamontowane w akwarium pięknie wydobędą urodę rybek.

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

Dzięki oświetleniu dzieci nie tylko odczuwają większe poczucie bezpieczeństwa, ale po prostu są bardziej bezpieczne. Pamiętajmy tylko by sprawdzić czy lampy były poddawane testom i są bezpieczne dla małych paluszków. Teraz już wszystko jasne…

admin