Last modified date

Okna są bardzo ważnym elementem naszych wnętrz. Ich podstawową funkcją jest oświetlanie pomieszczeń mieszkalnych, czy też biurowych. Tymczasem okna mogą też świetnie pełnić funkcje ozdobne w naszych domach. Jest wiele metod na upiększenie okna. Mamy w obecnych czasach więcej opcji niż tylko firany i zasłony. W sklepach mamy też do wyboru sporą ilość rozmaitych typów żaluzji poziomych i pionowych, rolet rzymskich jak i klasycznych wykonanych z różnego typu materiałów.

żaluzje

Autor: Coulisse
Źródło: Coulisse
Jeżeli idzie o żaluzje, są one stworzone z cienkich paseczków zwanych lamelami.

Czy masz ochotę może mieć link do wpisu (https://dekordia.pl/produkty/kategoria-plytki/producent-tubadzin/kolekcja-b-pietrasanta-sup-hit-sup-b), gdzie oczekują na Ciebie nowe teksty? Sądzimy, że przypadnie Ci do gustu nowy portal.

Zaletą żaluzji jest to, że możemy ustawiać lamele pod różnymi kątami i tym sposobem dopasowywać dopływ światła do pomieszczenia. Tak więc można kupić żaluzje wykonane z aluminium, który to materiał najakuratniej chroni okno przed nagrzewaniem, jednak wnętrze osłonięte tym sposobem może sprawiać wrażenie zimnego. Jeżeli natomiast chcemy nasze wnętrze uczynić przytulniejszym, pomyślmy nad zakupem żaluzji wyprodukowanych z drewna.

Także rolety da się kupić wykonane z drewna lub nawet z bambusa. Niezwykle ozdobnie prezentują się rolety tak zwane rzymskie. Musimy jednak pomnieć o tym, iż po podniesieniu zasłaniają one cokolwiek górnej części okna, wobec tego zasłaniają też nieco światła. Ponadto roletami nie zaciemnimy naszego okna w pełni. Za to wybór deseni jeżeli chodzi o rolety mamy niesamowity! Zaczynając od gładkich, przez kwieciste.

Szyte są one z tkanin bardziej lub mniej przepuszczających światło dzienne, lub też z

żaluzje

Autor: rochelle hartman
Źródło: http://www.flickr.com

materiałów przezroczystych, takich jak tiul czy woal. Te osoby które wybiorą bardziej tradycyjne firanki, również nie maja powodu by się uskarżać. I tu także wybór mamy przeogromny. To, na jakiego rodzaju aranżację okna postawimy, powinno zależeć przede wszystkim od tego, w jakim kierunku jest urządzony nasz dom. Jeżeli jest to kierunek loft, czyli proste, surowe, przestrzenne wnętrza, wtenczas śmiało możemy zawiesić żaluzje z aluminium lub vertical’e z jasnych tkanin, które świetnie dopełnią tenże wystrój.

Natomiast mieszkanie jest umeblowane w kierunku angielskim, który charakteryzuje się ciepłem wnętrz, sugeruję zrezygnować z żaluzji czy rolet na rzecz klasycznych firan i zazdrostek, mocno marszczonych, w jasnych odcieniach, koniecznie z kwiecistym motywem.

admin