Jak najlepiej wybrać właściwy zapach perfum

Last modified date

Świat zapachów jest wyjątkowo bogaty, dlatego z przyjemnością nabywamy perfumy lalique i pachnące kosmetyki. Wyszukane kompozycje zapachowe zamknięte w niewielkiej buteleczce to wciąż doskonały prezent zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny.

Versace woda toaletowa

Autor: Northsky71
Źródło: http://www.flickr.com
Nie zapominajmy, że kupując dla siebie odpowiedni zapach, robimy to nie tylko po to, aby poczuć się lepiej, ale przede wszystkim po to, by dać do zrozumienia coś otoczeniu. Przykładowo nasz styl.

Bardzo często wybieramy perfumy w zależności od tego, jakie trendy obecnie panują w sezonie. Mogą to być aromaty korzenne lub świeże. Są również konsumenci, którzy od lat wybierają tą samą markę perfum. Jedni wybierają markowe perfumy w designerskich buteleczkach, inny wolą bardziej ekonomiczne wody toaletowe.

Naturalnie każdy ma swoje upodobania, stąd też czasami zakup perfum dla kogoś stanowi spore wyzwanie. Przeważnie jest to kwestia gustu, jednakże powinno się pamiętać, że perfumy na każdym pachną inaczej. Oprócz tego zapach wyraża naszą osobowość. Jeśli więc planujemy kupić perfumy – sprawdź przykłady – dla kogoś nieznajomego rozsądniej podarować mu bon do perfumerii. Zapach powinien się współgrać z osobowością, ale w szczególności zjawiskowo pachnieć na konkretnej osobie.

Mężczyźni zazwyczaj poszukują perfum eleganckie. Chociaż lubią również perfumy, które sprawią, że poczują się świeżo. W takim wypadku idealnym wyborem będzie Dior Homme. To popularna marka, która kojarzy się z nowoczesnością.
Za tradycyjnie kobiece uważa się zapachy kwiatowe, chociaż obecnie można poeksperymentować. Niekiedy również konsumenci sięgają po zapachy z damskiej półki. Jeśli nie mamy pojęcia, co zakupić na prezent, wtedy możemy wybrać tańszą propozycję w postaci kosmetyków pielęgnacyjnych na bazie perfum, przykładowo krem po goleniu popularnej firmy Valmont.

Kobiety chętniej zaglądają do drogerii i nie boją się eksperymentować. Często na swojej półce mają więcej niż jeden flakonik perfum. Inne perfumy wybierają na co dzień, jeszcze inne na wieczorne wyjścia. W zależności od pory roku preferują cięższe kompozycje lub lekkie kwiatowe wonie. Naturalnie przy wyborze perfum dla kobiety powinni się kierować jej stylem i charakterem. Na przykład perfumy Versace Bright Crystal to propozycja w klimacie haute couture dla kobiet, które lubią luksus. Z pewnością zaś nie zachwycą kogoś, kto preferuje delikatne zapachy. Zanim więc kupimy perfumy kobiecie, trzeba znać jej gusta i potrzeby.

admin