Last modified date

Oświetlenie to niezwykle istotny element każdego domu. Wpływa nie tylko na klimat, lecz i funkcjonalność pomieszczeń, a w szczególności w tym przypadku kuchni i dziecięcego pokoju. Radzimy jakiego rodzaju oświetlenie będzie tu dobre. Oświetlenie kuchni musi składać się z wielu źródeł światła, żebyśmy mogli w niej komfortowo pracować. Konieczne jest oświetlenie ogólne, które może występować w postaci lamp sufitowych, świetlówek lub halogenów. W codziennym przyrządzaniu posiłków pomoże również oświetlenie blatu, kuchenki i zlewozmywaka.

lampka nocna

Autor: Amanda Halprin
Źródło: http://www.flickr.com
Miejsce robocze powinno być oświetlone skupionym światłem. Można tu zastosować również halogeny lub oświetlenie żarówkami LED. Pamiętajmy, że oświetlenie kuchni powinno być jasne . Tym sposobem nie tylko uzyskamy praktyczne, ale też przestronne pomieszczenie. Z kolei oświetlenie zamontowane nad stołem jadalnianym wyróżni jego funkcję i urodę. Dodatkowy efekt dekoracyjny uzyskamy podświetlając półki i szafki. Konieczne w tym przypadku jest wydzielenie kilku obwodów oświetleniowych w kuchni, które pozwolą na stopniowe włączanie oświetlenia, w w zależności od preferencji.

Innym pomieszczeniem, w którym oświetlenie spełnia bardzo istotne funkcje jest pokój dla dziecka. Dobrym wyborem będą tutaj kinkiety dla dzieci (zobacz na Sprzedawane w rozmaitych wzorach kinkiety dla dzieci trafią w gusta wymagających milusińskich. Kinkiety świetnie oświetlą, ale i uatrakcyjnią dziecięcy pokój.

Możemy wybrać te w kształcie zwierząt czy księżyca i gwiazdek lub z motywami z bajek, które stworzą urokliwy klimat do czytania baśni w godzinach wieczornych i ułatwią maluszkowi zasypianie przeganiając straszliwy zmrok. Najlepiej wybrać te z regulacji natężenia światła. Z kolei lampa biurkowa dająca jasne i skupione światło będzie konieczna przy odrabianiu lekcji, rysowaniu i wyklejaniu . Lampa biurkowa z tej samej kolekcji oświetlenia co nadmienione kinkiety, znakomicie uzupełni całość aranżacji oraz sprawi, że nasze dziecko poczuje się niemal jak w bajce, a przez to chętniej będzie przebywać w swoim pokoju, samodzielnie się bawiąc lub wykonując obowiązki.

admin