Jak kupić właściwy żyrandol?

Last modified date

To, na jakie żyrandole się zdecydujemy jest nadzwyczaj ważną sprawą, ponieważ to właśnie one ostatecznie decydują o charakterze wnętrz. Dzisiaj wiesza się je nie tylko w bawialniach, ale też w sypialniach, przedpokojach, czy też kuchniach, z reguły w centrum sufitu. Wykonane mogą one być z kryształów, z porcelany, ze szkła, z paciorków, z gałązek wikliny.

lampa

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

Mogą być także dmuchane, z papieru a nawet wykonane z gumy. To, na jaki typ żyrandola postawić, winniśmy uzależnić przede wszystkim od charakteru jaki pragniemy przydać wnętrzom które urządzamy, od mebli (zobacz lustro w srebrnej ramie) jakie już wcześniej nabyliśmy. Dla przykładu, jeśli postanowiliśmy umeblować nasze gniazdko w tak modnym ostatnimi czasy stylu vintage, który to winien odzwierciedlać naszą osobowość, wybór każdego przedmiotu, mebla powinien być bardzo dobrze obmyślany.

Na pewno stylowa lampa retro powinien mieć najmniej 20 lat, ewentualnie może być „spod igły”, lecz jedynie stylizowany jak stary. W mej kuchni na przykład zagościł ostatnio żyrandol vintage z wydmuchanego szkła, które ma wewnątrz zatopione pęcherzyki. To jest rozmyślna wada, która w razem z przetartym odcieniem wywołuje wrażenie używanego od bardzo dawna. Jeśli zaś chodzi o rozmiar żyrandola, to muszę przyznać iż nie zawsze małe jest piękne. Na salonach obfity, pełen przepychu żyrandol może okazać się świetnym projektem.

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

Bez wątpienia przyciągnie uwagę każdego kto wejdzie, przyda elegancji oraz stworzy klimat tajemnicy. Lecz wyłącznie w bawialni można pozwolić sobie na żyrandol z rozmachem. W łazience lub korytarzu natomiast wielkość żyrandola nie powinna przewyższać 50 cm, ażeby nasz żyrandol nie wydał się przytłaczający. W czasie kupna żyrandola pamiętać jednak trzeba, że lepiej jeśli jest on ciut większy niż za mały. W supermarketach można też zakupić dużą ilość deseni żyrandoli nadających się do pokoików dla dzieci. Są one nadzwyczaj barwne, bajkowe i radosne.

Możemy wybrać pośród niezliczonej ilości różnych kształtów: zwierząt, księżyców, form geometrycznych z malowidłami postaci z bajek, i tysiąca innych deseniów, które oświetlą i zarazem uczynią przytulnym każdy dziecięcy kącik. Powinno się niemniej jednak pomnieć, że najlepsze oświetlenie wnętrza osiągniemy poprzez rozmieszczanie kilku źródeł oświetlenia również na ścianie, czy umieszczenie lampki stojącej na stoliku.

admin