Jak elegancko ozdobić stolik – interesujące przykłady obrusów

Last modified date

Piękne i gustowne meble to nie wszystko – podając posiłki warto zadbać o ładną serwetę lub obrus. Ciekawe ozdoby do stołu pełnią dwojaką funkcję: ochraniają stół przed zabrudzeniami (szczególnie uciążliwymi, gdy mebel jest wykonany z drewna) , a także charakteryzują się wysokimi walorami dekoracyjnymi.

Nie od dziś powszechnie wiadomo, że styl podawania napojów oraz deserów jest ważny przy podejmowaniu gości – szykowne nakrycie stołu jest w żadnym razie niezbędne podczas takich uroczystości, jak przykładowo Wielkanoc, wesele albo urodziny. Każdy posiłek o wiele smaczniej smakuje, jeżeli zostaje on podany w eleganckiej oprawie.

Śliczne obrusy i narzuty idealnie wyglądają na komodzie, ławie , jak również kuchennym stole, a współcześnie można je odnaleźć w najróżniejszych stylach i wersjach kolorystycznych. Najbardziej doceniane sztuki, wychodzące spod rąk projektantów oraz profesjonalnych rzemieślników, cechują się szczególnym, unikalnym pięknem i prawdziwą precyzją.

Wśród ich rodzajów zdecydowanie każdy jest w stanie odnaleźć coś najkorzystniejszego dla siebie – od klasycznych i wysoce ponadczasowych białych obrusów aż po tematyczne nakrycie stołu (czyli na przykład bożonarodzeniowe). Nie zabraknie także interesujących rozwiązań dla amatorów nowoczesnych, awangardowych i pożytecznych pomieszczeń – bardzo popularne są z bambusa maty do podawania japońskich przysmaków , jak również obrusy w abstrakcyjne desenie.

nakryty stół

Autor: LAURASTAR
Źródło: LAURASTAR

Piękne wyroby z tkanin od dawna były bardzo rekomendowane i tak jest także dzisiaj.

Jeśli zainteresował Cię omawiany tu post, to zobacz także pełen tekst (http://b1design.pl/animacje-architektoniczne) – on również posiada ciekawe informacje.

Takie materiały, jak delikatne koronkowe serwetki na stół , jak również obrusy były niegdyś robione ręcznie, a ich wykonywanie stanowiło wysoko popularne rzemiosło; do teraz niektóre regiony posiadają swoje własne, unikatowe wzory.

Małe serwetki i plecionki przeznaczone z myślą o kawoszach oraz do podawania deserów przeważnie są niewielkie, ozdobne , jak również wykonane z białej bądź kolorowej koronki bądź eleganckiego drukowanego papieru. Papierowe serwetki warto niekiedy, aby uzyskać lepszy efekt dekoracyjny, ułożyć w fantazyjny sposób – można je poznawać na przykład zgłębiając tajniki origami.

Organizując przyjęcie nie należy zapominać o ładnych naczyniach, najlepiej we wspólnym designie bądź chociażby kolorystyce. Warto brać pod uwagę, że znakomitej jakości nakrycie stołu obecnie nieraz można nabyć w niezwykle korzystnych cenach – rekomendowane sklepy oferujące dekoracje , jak również inne wyposażenie do domu mają wyjątkowo obszerny asortyment takich przedmiotów.

Piękne serwetki, narzuty , a także wykwintne szklanki potrafią pełnić rolę eleganckiej ozdoby w licznych wnętrzach – szczególnie klasycznych, uniwersalnych bądź w stylu wiktoriańskim.

admin