Istnieje wiele możliwości dzięki którym możemy optycznie zwiększyć pomieszczenia w mieszkaniu

Last modified date

Dzisiaj więcej Polaków może pozwolić sobie na zakup mieszkań, jednak jak wskazują statystyki w ogromnej mierze są to niewielkie, dwupokojowe mieszkania, gdzie istotny jest każdy centymetr. Zakup takiego mieszkania to jedno, natomiast równie problematyczne może być jego zaaranżowanie, tak, żeby z jednej strony ulokować wszystkie potrzebne rzeczy, a z drugiej, by pomieszczenia wyglądały na w miarę przestronne.

Pokój dzienny - kolekcja CLASSIC

Źródło: www.vox.pl
Istnieje wiele rozwiązań, które służą temu, aby nasze pomieszczenia wyglądały na większe i aby można było pomieścić w nich jak najwięcej gabarytów. Jednym z podstawowych jest oczywiście odpowiedni rozkład pomieszczeń tak, by wyglądały na przestronniejsze. Przykładowo zburzona ściana działkowa między kuchnią a salonem przyniesie wyczekiwany efekt i nasze mieszkanie będzie sprawiało wrażenie dużo większego niż jest w rzeczywistości.

Innym wartym zastosowania rozwiązaniem jest wykorzystanie w pomieszczeniach szklanych elementów – chodzi zwłaszcza o drzwi szklane. Zakładając je optycznie zwiększamy pomieszczenia, jako że nie ma bariery między jednym, a drugim pokojem. Takie same funkcje spełnia witryna (zobacz witryna sosnowa) szklana znajdująca się w gablocie w przedpokoju bądź salonie, którą w dodatku oświetlimy. Da to wspaniały efekt wizualny i równocześnie optycznie powiększy wnętrza.

Jeśli zamierzamy wykorzystać każdy skrawek naszego mieszkania opłaca się również wykorzystać meble do zabudowy, które montuje w łazience czy kuchni. Dzięki meblom do zabudowy i meblom na wymiar, nasze pomieszczenia będą mogły pełnić swoje podstawowe funkcje nawet jeśli nie posiadamy dużego mieszkania. Pożądane efekty osiągniemy również poprzez zastosowanie trików, które optycznie powiększają pomieszczenia. Należy do nich chociażby zastosowanie jasnej kolorystyki w pomieszczeniach czy stosowanie obrazów i luster, które wywołują efekt głębi.

Małe mieszkanie może być nie tylko przytulne, ale i przestronne jeżeli zastosujemy się do powyższych rad. Wspomniane drzwi szklane czy jasne tapety na ściany bez problemu kupimy online. Pamiętajmy też, że w razie kłopotów z aranżacją małego mieszkania możemy korzystać z usług firmy, która zrobi dla nas projekt takiego mieszkania uwzględniający maksymalnie jego możliwości.

admin