Last modified date

Aneks kuchenny w stylu prowansalskim zawsze przypomina mi wspomnienia z dzieciństwa. Dokładniej kuchnię w domu babci. Była zazwyczaj wykończona w jasnych barwach, pełna różnych niewielkich bibelotów i wrzosów. Jeśli szukasz pomysłu jak wykończyć kuchnię w stylu prowansalskim polecam czytać tekst!

Kuchnia w stylu prowansalskim

Autor: archiexpo.com
Źródło: archiexpo.com
Prowansja to region Francji. Mi kojarzy się z lawendą, jej kolorem i wiejską atmosferą domku na wsi. Wnętrza, które chcemy urządzić w takim klimacie właśnie z tą myślą tworzymy jako przytulne, pełne jasnych odcieni fioletów i pozytywnego klimatu. Zależnie od tego, czy wnętrze wyposażamy od początku, czy tylko pragniemy zmienić w nim gadżety musimy zrobić listę rzeczy do zakupienia – .

Iedalnie jest, kiedy wnętrze kuchenne aranżujemy od podstaw. Zaplanujmy je wtedy w taki sposób, żeby było jasne, pełne pastelowych odcieni. Styl prowansalski to wszelkiego rodzaju jasne murki, płytki i płyteczki – pomyślmy o tym wykańczając ściany w kuchni, albo kompletując meble do kuchni. Na pewno wybierzmy białe, albo pastelowo fioletowe drzwiczki. Ściany pomalujmy farbą w takich odcieniach, a okna ozdóbmy delikatnymi zazdrostkami albo woalowymi firankami.

Jeżeli pragniesz być na bieżąco w owym wątku, to przyda Ci się solidna treść. Znajdziesz ją pod podkreślonym tutaj linkiem. A jeśli będziesz posiadał komentarze, chętnie na nie odpowiemy!

Polecamy ponadto wmontować rolety we fioletowym odcieniu – będą świetnie zasłaniać okna w trakcie długich wieczorów. Nie myślmy by w tym koncepcie wybrać materiał o sporej odporności na wilgoć.

Jeśli chcemy zyskać styl prowansalski jedynie poprzez zmianę dodatków, jest to możliwe. Frontony mebli można okleić nową okleiną – będziemy mieć wtedy efekt taki, jakby je zupełnie wymienili. Styl prowansalski lubi wszelkiego rodzaju bibeloty – zainwestujmy więc w ceramiczne drobiazgi – misę na owoce, kubeczki, solniczki i pieprzniczki. Na parapecie fajnie wyglądać będą zioła w doniczkach, lawenda czy wrzosy.

admin