Innowacyjne oświetlenie, czyli żarówki ledowe są aktualnie w modzie

Last modified date

Innowacyjne oświetlenie, czyli żarówki LED są obecnie w modzie. Oświetlenie LED staje się coraz bardziej popularne. Ta zwiększająca się popularność sprawiła, że w sprzedaży nieustannie pojawiają się kolejne rodzaje oświetlenia ledowego. Popularność oświetlenia ledowego nieustannie się zwiększa. Wraz ze zwiększającą się popularnością tego rodzaju oświetlenia nastąpiło zmniejszenie cen. To właśnie z tego powodu w naszych domach coraz więcej znajduje się żarówek, świetlówek czy listw LED.

żarówka led

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Zaletą oświetlenia ledowego jest głównie małe zużycie energii. Do tego żarówki oraz świetlówki ledowe są niezwykle trwałe. Jeśli chcemy wymienić tradycyjne żarówki na żarówki LED niezwykle ciekawą propozycją okazuje się być żarówka LED GU10. Sprzedawana żarówka LED GU10 dostępna jest w dwóch wariantach. Wybierając je, można kupić żarówkę, która zapewnia ciepłą bądź zimną barwę światła.

Czy masz ochotę poznać opisywane zagadnienie? Jeśli tak, to kliknij w rekomendowany link (http://www.megaglass.com.pl/szkatulki-na-bizuterie,c129,pl.html), a zapewne znajdziesz takie newsy, które będą niezwykle potrzebne.

Zużywają one bardzo niewiele energii elektrycznej. Żarówka o mocy 5 W podczas tysiąca godzin pracy zużywa tylko 5 kWh. Na tego rodzaju żarówki można wymienić reflektorki, które mają trzonek GU 10 oraz mają moc 50 W.

Świetlówki LED to oprócz żarówek kolejny typ oświetlenia ledowego. Świetlówki LED to oczywiście także bardzo energooszczędne źródło światła. Są tak samo jak żarówki wyjątkowo trwałe. Mają wyjątkowo szerokie możliwości wykorzystania. Świetlówkami LED oświetlimy każde pomieszczenie w swoim domu. Zaskakująco często świetlówki montowane są także w miejscach użyteczności publicznej. Stawiając na świetlówki LED, można znaleźć takie, które dają światło w ciepłej barwie bądź takie, które dają światło mające barwę neutralną. Następną zaletą świetlówek jest ich przystępna cena oraz świetna jakość materiałów, z których zostały wyprodukowane.

oświetlenie mieszkania

Źródło: pixabay.com

Czas zapłonu stosowanych aktualnie świetlówek ledowych jest naprawdę niezwykle krótki. Wynosi jedynie 0,2 sekundy, jest więc niemalże niedostrzegalny dla ludzkiego oka. Świetlówki mogą być używane w bardzo dużym zakresie temperatur, nawet w niezwykle zimnych oraz w wyjątkowo gorących miejscach.

Wszystkie dostępne na rynku świetlówki ledowe różnią się od siebie ilością wbudowanych diod LED. Im więcej diod zostało zastosowanych, tym jaśniejsze światło emitują świetlówki. Świetlówki ledowe są stosowane w zamian za świetlówki fluorescencyjne, które były chętnie stosowane w latach dziewięćdziesiątych.

admin