Innowacyjne metody dekoracji różnych przedmiotów czyli kilka podstawowych informacji na temat hydrografiki

Last modified date

Technik i metod na ozdobienie różnych przedmiotów jest wiele, najpopularniejsze jest tradycyjne malowanie. Przy odpowiednim wybraniu farb i manualnym umiejętnościom wykonującej to osoby da się uzyskać naprawdę interesujące efekty, jednak potrzeba do tego wiele doświadczenia i umiejętności.

paleta barw

Autor: Sigma Coatings
Źródło: www.sigmacoatings.com.pl
W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się hydrografika, która daje niezwykle ciekawe efekty wizualne. W praktyce hydrografika polega na tym, że ozdabiany przedmiot zanurza się w ciepłej wodzie, na jej powierzchni kładzie się specjalną folię, która w dalszej kolejności jest przyklejana w czasie wyciągania przedmiotu. Przez to że na folii można wydrukować praktycznie wszystko, co się zapragnie, to i możliwości dekorowania przy pomocy tej techniki są nieograniczone. W zasadzie największym ograniczeniem będzie tu fantazja osoby która się będzie zajmować dekorowaniem, bo możliwości techniczne mogą na dużo pozwolić. Rzecz jasna z powodu tego, że części trzeba zanurzyć w wodzie, to nie wszystko nadaje się do używania w takiej metodzie, ale najczęściej dekorowane elementy wyposażenia samochodów i motocykli bardzo dobrze się sprawdzają.

Hydrografika na pierwszy rzut oka nie jest skomplikowanym procesem, lecz wymaga pewnego doświadczenia i wyposażenia, gdyż musi być wykonywana w dość dokładnie wyznaczonych warunkach. Podstawą jest odpowiednia wanna, w jakiej zanurza się cały dekorowany element.

Wanna powinna posiadać swoje ogrzewanie, żeby można było utrzymać w niej stałą wysokość temperatury, a dodatkowo filtry które pozwolą na czyszczenie bez konieczności opróżniania całości. Wzory drukuje się na dedykowanych foliach, jakie układa się na powierzchni wodny w wannie, po użyciu specjalnego aktywatora folie stają się płynne i dzięki temu podczas wyciągania elementu przyklejają się do niego. Po wysuszeniu wzoru należy go jeszcze odpowiednio zabezpieczyć przed możliwością uszkodzeń, przeważnie robi się to za pomocą lakieru bezbarwnego.

W zalewie otaczających nas wiadomości ciężko jest odnaleźć rzeczywiście przydatne informacje. Z tego powodu jeżeli interesuje Cię tego typu post, to koniecznie zobacz rekomendowane info (http://eswieczka.pl/kategoria-produktu/swiece-swiateczne/swiece-aniol/).

Sprzęt do hydrografiki nie jest kosztowny, więc jeżeli ktoś chciałby się w to pobawić, to nie ma żadnych problemów, wystarczy że zakupi wszystko co jest niezbędne i znajdzie jakieś dobre szkolenia z hydrografiki, na których zdobędzie odpowiednią wiedzę.

admin