Im więcej światła, tym korzystniej. Technologia LED, jakie mamy rodzaje?

To jakim światłem świecimy jest istotne. Kiedyś nie było w tej materii wyboru, musieliśmy zadowolić się tradycyjnymi świetlówkami, które nie tylko, że nie oferowały dużo światła, to jeszcze nie były za bardzo energooszczędne. Zresztą, kiedyś polskie ulice były bardzo ciemne i niezbyt przyjazne. Aktualnie jest już na szczęście trochę lepiej, a poza żarówkami zwykłymi mamy żarówki energooszczędne, czy prawdziwą rewelację ostatnich lat – diody LED.

Technologia LED to przyszłość, ostatnio wielkim zainteresowaniem cieszą się na przykład Naświetlacze led z czujnikiem ruchu.

Zaciekawił Cię publikowany tekst? Jeśli tak, to sięgnij po uzupełniające dane na to zagadnienie i przeczytaj przydatne materiały (http://www.bsinspekcja.pl/), a zapewne także przyciągną Twoje zainteresowanie.

Jakie mamy jednakowoż rodzaje diod LED?

żarówka

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej rozpoznawalne są diody led głównego szeregu. Są zdecydowanie najbardziej popularne ze względu na niską ich cenę. Tam, gdzie jednak jest zaleta musi być i wada, tak więc oferują one dość niski poziom wydajności spośród wszystkich rodzajów diod. Innymi negatywem, są dosyć ograniczone możliwości generowania mocy świetlnej z powodu, iż jedna z takich diod ma niezbyt dużą moc. Właściwie żarówka led na bazie tych diod będzie oferować właściwą ilość światła, ile diod można na niej zainstalować.

Drugim rodzajem są diody LED SMD, jakie mają kształt kwadratu albo prostokąta. Posiadają większą wydajność, dzięki temu uzyskać możemy większą moc z żarówek.

Jeżeli omawiana kwestia jest dla Ciebie użyteczna, przeczytaj oprócz tego więcej szczegółów w tekście (https://www.prymat.net/oferta/artykuly-przemyslowe/nadstawki-paletowe/) tu – te informacje także nie mogą pozostać pominięte!

Takie diody mogą pochwalić się też szerokim kątem świecenia 180 stopni, jednocześnie utrudniona możliwość stosowania soczewek jest przyczyną braku możliwości uzyskania odmiennego kąta świecenia z tego typu żarówek.

Led Cob to jedna z najbardziej nowoczesnych technologii led. W żarówkach trzeba tylko umieścić tylko jedną diodę o określonej mocy, co sprawi, że posiadamy tylko jedno, większe źródło światła. Identycznie jak w przypadku poprzedniego rodzaju, dioda Cob ma szeroki kąt świecenia, jednakowoż można na rynku kupić Cob z soczewką skupiającą umożliwiającą regulację kąta świecenia.

żarówka

Autor: Thank you for visiting my page.
Źródło: http://www.flickr.com

Diody Power LED są diodami o niezłej mocy. Ich najbardziej znaczną zaletą jest możliwość wykorzystania dowolnej soczewki, dzięki czemu zyskamy wielkie możliwości aranżacji oświetlenia. To pozwoli nam podkreślić konkretne miejsca, a inne zostawić bardziej ciemne. W Polsce najczęściej można spotkać high power LED, które składają się z 3 diod power LED, z których każda pobiera 1W. Żarówka dzięki temu ma moc 3W emitując większą ilość światła niż tradycyjna żarówka LED.

Ostatnie z prezentowanych LED Rgb to oryginalne diody świecące w trzech rodzajach światła – Blue (niebieską), red (czerwoną) i green (zieloną). Dzięki połączeniu tych trzech barw otrzymujemy białą barwę. Dzięki temu połączeniu możemy natężeniem każdej barwy sterować osobno. Umożliwia nam to wbudowany sterownik. Dzięki temu otrzymujemy oryginalne możliwości aranżacji oraz dekoracji wnętrz i budynków.

admin