Gospodarujemy przestrzenią mieszkania

Last modified date

Pokaż mi własne lokum, a powiem ci, kim jesteś. Przestrzeń, w której zwykle spędzasz czas odzwierciedla coś więcej niż tylko twój sposób bycia, może powiedzieć o twoim życiu dużo więcej, niż to, ile godzin spędzasz codziennie w mieszkaniu. Oczywiście ciężko pracujący, samotni ludzie w wynajętych kawalerkach nie zawsze przejmują się wystrojem, niekiedy trochę sprzątną, ale to wszystko.

pokój

Autor: Lotari
Źródło: e-lotari.pl
Ale jeśli relaksujesz się w lokalu, w jakim żyjesz, jeśli masz odpowiednio sporo środków na to, by móc wybrać najkorzystniejszy, najdogodniejszy twoim zdaniem wystrój i odpowiednio do własnych upodobań przystroić dom, może to powiedzieć sporo o twojej osobie i prowadzonym życiu.

Ludzie żywi zwykle nie czują się dobrze w mieszkaniu, w którym kolor ścian jest ciemny, światła przytłumione, a wnęki okienne częściowo zakryte. Dlatego wykorzystują jaskrawe barwy i intrygujące, niekonwencjonalne dekoracje, w jakich otoczeniu czują się najbezpieczniej. Odwrotnie ci, którzy zwykle przychodzą do lokalu wyczerpani po ośmiu bądź dziesięciu godzinach obowiązków, by wreszcie zyskać trochę odpoczynku, a w stonowanej sypialni szybko zasnąć i nie mieć kłopotów z pobudką następnego ranka. Oni dobierają spokojne, ciepłe kolory na ściany, niekiedy nawet głęboki brąz, umeblowanie w barwach ciemnego drewna i przydymione oświetlenie.

W jaki sposób przygotować sobie swój pokój tak, by stanowił jak najbardziej neutralny twór, a razie potrzeby dałoby się go przekształcić z spokojnej jaskini w jasne, żywe miejsce? Zaniedbywanym elementem wystroju pomieszczeń jest okno. Dość wykorzystać inną kotarę, żaluzje pionowe, doprowadzić do spokojnego pokoju możliwie dużo światła i już osiągamy drastyczną przemianę. Nie wymaga to remontu, a jedynie odrobiny pracy przy zmianie zasłon lub właśnie żaluzji.

Pomagają w tym nowoczesne szyny sufitowe, zamiennik starych karniszy rolkowych. Szyny są znacznie trwalsze, a mocowanie kotar jeździ w nich znacznie łatwiej. Interesującym pomysłem do udekorowania okna są nieco nowoczesne karnisze kwadratowe, które dopasować można do dowolnego wystroju.

Kiedy dojdziesz do wniosku, że użyteczne okazałyby się uzupełniające artykuły na opisywany temat, to kliknij tu oraz sprawdź ponadto pozostałe wiadomości (https://skleposwietlenie.pl/1936-lampy-dostepne-od-reki).

Zależnie od oczekiwań są osiągalne w różnych kolorach, ale najlepiej wybrać taki, który będzie pasował i do słonecznego, jasnego mieszkania, i do mroczniejszego, spokojnego, stonowanego miejsca.

Źródło:

admin