Fototapety w aranżacji wnętrz

Last modified date

Fototapety oraz tapety na pierwszy rzut oka wyglądają jednakowo. Długie pasy z kolorowym, dekoracyjnym nadrukiem stanowią modną alternatywę dla jednolitych ścian bądź trudnych do namalowania wzorów z szablonu.

Jeszcze nie tak dawno rozróżnienie tychże dwóch typów ozdób było łatwe. Tapety były upiększone deseniami w stylu bogatych projektów bądź jedynie delikatną łączką, lecz cały czas służyły raczej za tło aniżeli wyrazisty element aranżacji. Natomiast klasyczne fototapety to (zgodnie z nazwą) zdjęcia na podkładzie. Niegdyś były to ogromne, charakterystyczne desenie, od wejścia przyciągające wzrok. Jak jest dzisiaj oraz w jaki sposób prezentują się metody praktycznego spożytkowania tych ozdób na ścianę? Różnica między tapetami, a fototapetami rozmywa się, acz jedno zostaje stałe: możemy pokryć tapetą chociażby pół metra ściany i to wystarczy, aby wzorek prezentował się wspaniale. Cały czar fototapety leży zaś w odwzorowaniu na ścianie całkowitej zaprezentowanej na nich grafiki. Jedna rolka nie starczy. Fototapeta musi zajmować właśnie tyle miejsca, na ile wyliczony jest motyw, ażeby wyglądała dobrze. Na ogół będzie to cała powierzchnia ściany lub nawet paru (w razie panoramicznej fototapety).
fototapeta kwiaty

Autor: Brendan C
Źródło: http://www.flickr.com
Stiuk Perłowy Magnat Style

Autor: FFiL Śnieżka SA
Źródło: FFiL Śnieżka SA
Efekt nigdy nie będzie w pełni spektakularny, gdy miast całego kadru dostrzegalna będzie wyłącznie jego połowa. Z drugiej zaś strony, jeśli poszukujesz dekoracji, która wizualnie powiększy mieszkanie i wygląda przy tym bardzo naturalnie: fototapeta kwiaty będzie najlepszym rozwiązaniem! Istotne tylko, ażeby kupić produkt wysokiej jakości.

Dzięki niej będziesz w swym domu mógł otworzyć wyjście na prawdziwie bajkową łąkę, letnią plażę, czy też wietrzne fiordy.

Jeżeli szukasz tego typu ciekawej informacji, sprawdź pod linkiem, tu też na pewno będzie właśnie to, czego poszukujesz.

Nie trudno jest za ich pomocą stworzyć wrażenie głębi i – co za tym idzie – sprawić, że pokój wydaje się być bardziej przestronny.

admin