Fototapeta , która udekoruje każdy pokój

Last modified date

Kreowanie wnętrza pomieszczenia fototapetą to interesujący sposób na stworzenie we wnętrzu sympatycznej atmosfery. Projektanci wnętrz mają ogromne pole do popisu w przypadku designu, gabarytów tapet czy ich jakości. W zależności od preferencji salony i sale będą oklejone rozmaitymi tapetami tematycznymi, krajobrazowymi, abstrakcją czy trójwymiarem.

fototapeta las

Autor: Jose Gonzalez
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapeta w kuchni? Nic trudnego – także pomieszczenie uznawane za zapleczowe, w którym nie zwykliśmy rozglądać się za wzorami na ścianach, może mieć atrakcyjne i pasujące tapety. Generalnie kuchnię, podobnie jak łazienkę, okładamy płytkami pod kolor. Dają one maksymalną trwałość i wpasowują się kolorystycznie, z drugiej strony brakuje w nich naszej identyfikacji, punktu odniesienia.

fototapeta - nad morzem

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

W kuchni bez problemu zamontujemy tzw. fototapety laminowane oraz foto-szyby. Fototapeta okazuje się nietrudnym, szybkim w klejeniu i niedrogim narzędziem. Nie potrzebujemy na nie tysiąca złotych, ani wielu godzin klejenia. Zamówiona w zakładzie upiększy kuchenne ściany już w kilkadziesiąt minut. Zawdzięcza to prostej konstrukcji. Warzywa na stole, a może fotografia retro? Kwestia gustu gospodyń i w krótkim czasie można się cieszyć interesującym przerywnikiem między półkami i regałami lub na tle ściany.

A może nie fototapeta, tylko naklejka za szybą? Co wytrwalsi pomyślą nad założeniem tzw. foto-szyby. Do jej założenia niezbędna jest rzecz jasna zakupiona wcześniej szyba. Najpierw należy ustalić wymiary przyszłej foto-szyby i złożyć zamówienie w zakładzie szklarskim.

Jeśli chcesz sprawdzić inny podobny punkt widzenia na rozpatrywaną w tym materiale kwestię, to przeczytaj więcej w tym opracowaniu (http://archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/sloneczne-stablowice/), które powiększy Twoją wiedzę.

Specjalista ustali wówczas układy zasilania i przełączników. Po ich dograniu możemy przystąpić do oklejania preferowanej naklejki. Choć będzie ona widoczna przez szkło, jej efekt będzie niesamowity.

Fototapetami okleimy każde pomieszczenie w domu. Dla dzieci przeznaczone są specjalne wzorki: tematyczne tapety pod chłopców i dziewczynki, z bohaterami z kreskówek włącznie. Oferuje się pejzaże z naturą i widoki miast ze zurbanizowaną scenerią, przez abstrakcję po wątki z muzyką i tańcem.

Także pod kątem efektów fototapety dają wiele możliwości. Przeniesienie zdjęć na ścianę? Wystarczy poszukać ofert z tapetami w postaci czarno-białego zdjęcia lub sepii.

admin