Fantazja dziecka to dar, jaki powinniśmy pielęgnować

Last modified date

Wyobraźnia dziecka to coś bardziej znaczącego niż zlepek dziwacznych skojarzeń, bezsensowności i sporej dawki niedorzeczności, to prawdziwa kopalnia kreatywnej wiedzy. Trzeba czerpać z takiego źródła jak najbardziej obficie, gdyż zyskamy na tym więcej niż myślimy. Nasze już troszkę zainfekowane codziennością głowy potrzebują dawki tej życiodajnej siły. Traktujmy ją jak dawkę powietrza w miejscu, gdzie o ten tlen naprawdę trudno. Potraktujmy to również, jak dar w tym świecie, w której jesteśmy skazani na codzienną batalię z rzeczywistością i trudnościami, z szarzyzną i beznadziejnością.

Pokój dziecka, fototapeta kosmos

Autor: art.widi.pl
Źródło: art.widi.pl
Pamiętajmy jednakże, że naszym zadaniem jako rodziców, jest zapewnienie naszemu dziecku optymalnego rozwoju.czytaj to druk na dzianinach druk na dzianinachPrzez ten termin rozumieć należy nie tylko wymagania czysto podstawowe, ale także te bardziej zaawansowane. Wiadomym jest, iż każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, jednakże niekiedy nie dostrzega, iż dziecko ma niesamowitą wyobraźnię, w której rozwój należy zainwestować. Jak powinniśmy to rozumieć? Pobudzajmy nasze dziecko do kreatywnej zabawy, kupujmy mu interesujące książki, mądre gry planszowe, jak na komputer to takie, które pobudzają myślenie, bawmy się z nim w kreatywne łamigłówki.

Można wierzyć albo nie, lecz kreatywność jest coraz bardziej wymagana w wielu branżach. W tym zmechanizowanym świecie, gdzie wszystkie procedury są zdefiniowane, gdzie maszyny przejmują część naszych zadań, to kreatywność wyrasta na coś szalenie ważnego. Przygotujmy więc dziecko do tych zadań przyszłości, a wtedy będzie królować wyobraźnia. Takie osoby zawsze dadzą sobie radę. Pamiętajmy, iż nasze starania muszą być skupione się na wielu płaszczyznach. Poza odpowiednim działaniem istotne jest, aby dziecko samo urządziło swój pokój. Wiadomo, możemy tu i ówdzie coś doradzić, ale zaufajmy wyobraźni naszego dziecka, a możemy być naprawdę mile zaskoczeni.

Skoro pragnie fototapety kosmos – to wyraźmy na to zgodę, preferuje żółty kolor lub namalowane słońca, owszem. W tym samym momencie wytłumaczmy mu, że wystroju pokoju nie zmienia się zbyt często, więc jak się na coś zdecyduje to jest to na jakiś czas. To bardzo ważne, ażeby wyobraźnia byłą bujna, lecz jednocześnie, aby poczucie rzeczywistości było również właściwie rozwinięte.

admin