Dzieciaki, zwłaszcza te najmniejsze, uczą się przez zabawę.

Ta życiowa prawda znana jest chyba każdemu rodzicowi, i wszyscy chyba oni bardzo chcą, aby ich dzieci jak najwięcej się nauczyły. Z tego też powodu dają im różne edukacyjne zabawki, dzięki jakim nie tylko maluchy mogą zagłębić się w zabawie, ale także poznawać świat, który je otacza i uczyć się czegoś nowego. Dzieci w czasie swojego życia posiadają przeważnie mnóstwo różnych zabawek. Bierze się to między innymi z takiego powodu, że sporo z nich przeznaczonych będzie dla określonych grup wiekowych, i po roku używania po prostu zaczynają się nudzić.

klocki Lego Duplo

Autor: dierk schaefer
Źródło: http://www.flickr.com
Wówczas starsze zabawki idą w kąt czy też daje się je kolejnym chętnym dzieciakom, a rodzice kupują nowe, znacznie lepiej dostosowane do wieku ich pociechy. Następnym powodem faktu, że wiele dzieci ma znacznie więcej zabawek, niż potrzebuje, są najróżniejsze okazje, przykładowo mikołaj, gwiazdka albo imieniny. Wówczas wszyscy bliscy dorośli najczęściej dokładają wszelakich starań i w pokojach dziecięcych zaczynają się pojawiać kolejne zabawki do kolekcji, a że okazji jak widać nie brakuje, to i różnych zabawek w większości domów przybywa bardzo szybko.

Lego Duplo

Autor: dierk schaefer
Źródło: http://www.flickr.com

Jak we wszystkim, także w kupowaniu zabawek dla dzieci należy zachowywać trochę zdrowego rozsądku. Nie należy wręcz kupować maluchom wszystkiego, co sobie zapragną, a jeżeli się już ktoś decyduje na upominek, to dobrze żeby ton była zabawka w pierwszej kolejności bezpieczna, ale także spełniająca jakieś funkcje edukacyjne. Dla najmłodszych, kilkuletnich dzieci bardzo dobrze sprawdzają się na prezent klocki lego duplo.

O tych legendarnych klockach sensu chyba nie ma się rozwodzić, nie ma raczej dorosłych, a tym bardziej dzieci, jakie by co najmniej o nich nie słyszały. Te legendarne klocki od wielu lat są jednymi z najczęściej wybieranych zabawek, i nie powinno to nikogo dziwić.

Czy zainteresował Cię ten wpis? Jeżeli odpowiesz twierdząco, to idź dalej pokoje mikołajki i przejrzyj tam nowe frapujące posty. Nie czekaj!

Już pierwsze zestawy, przykładowo takie jak duplo, bardzo rozwijają kreatywność dzieci które się nimi bawią. Mają one taką wielkość, że nawet dwulatek nie powinien sobie zrobić nimi żadnej krzywdy, zrobiono z materiałów najwyższej jakości, a co najważniejsze mają kształty i kolory, które dzieci uwielbiają od kilkudziesięciu lat.

admin