Drzewo zawsze modne.

Istnieją tacy, którym drewno w mieszkaniu kojarzy się ze kiepskim gustem i lakierowaną boazerią. Style, które przybyły do Polski ze Skandynawii demonstrują jednak, że drzewo zawiera w sobie pewną szlachetność i odpowiednio dopasowane drewniane dodatki dodadzą naszemu mieszkaniu wyrazu.

Wyroby drewniane (witryna internetowa) na stałe powróciły do łask projektantów i designerów. Większość z nich przekonała się, że stosowanie surowców naturalnych umożliwia wyrobom nadać nieprzemijający charakter oraz z korzyścią wypływa na nasz nastrój.

W mieszkaniu wyroby z drewna dobrze sprawują się w kuchni. Gotując potrawę drewnianą łyżką nie musimy się zastanawiać, czy przy dużej temperaturze uwalniają się substancje rakotwórcze lub dzieją się odmienne szkodliwe reakcje chemiczne, tak jak to jest w przypadku wielu tworzyw sztucznych. Wielokrotnie słyszeliśmy o aferach powiązanych z tym, że do wyrobu kuchennej zastawy i dodatków zostały użyte groźne materiały. Tutaj to tylko drewno, więc można czuć się bezpiecznie. Co więcej drewniane przybory kuchenne np pudełko drewniane (www.kabus.pl/) nie są drogie, więc ich ewentualna wymiana, nie będzie przeciążać domowego budżetu.

Drewniane pudełka

Źródło: Timberart.pl

Najbardziej wziętymi rzeczami domowego użytku są drewniane deski kuchenne. Są one przeróżnych wielkości, a niektóre można nabyć w bardzo finezyjnych kształtach. Dodatkowym atutem drewnianych desek jest fakt, że nie tępią one tak szybko noży, jak deski zrobione z tworzyw sztucznych.

Niezwykle praktyczne w użyciu i eleganckie w wyglądzie są także skrzynie na wino. Mogą być pomocne do przechowywania torebek z herbatą, suszonych grzybów lub owoców. Poniektórzy stosują drewniane beczułki do przechowywania ogórków lub śledzi, twierdząc jednocześnie, że w ten sposób produkty mają dużo lepszy smak. Nie należy zapominać, że do produkcji najbardziej szlachetnych napojów alkoholowych, również wykorzystuje się drewniane beczki.

k.s.