Drzewo zawsze modne.

Istnieją tacy, którym drewno w mieszkaniu kojarzy się ze kiepskim gustem i lakierowaną boazerią. Style, które przybyły do Polski ze Skandynawii demonstrują jednak, że drzewo zawiera w sobie pewną szlachetność i odpowiednio dopasowane drewniane dodatki dodadzą naszemu mieszkaniu wyrazu.

Wyroby drewniane (witryna internetowa) na stałe powróciły do łask projektantów i designerów. Większość z nich przekonała się, że stosowanie surowców naturalnych umożliwia wyrobom nadać nieprzemijający charakter oraz z korzyścią wypływa na nasz nastrój.

W mieszkaniu wyroby z drewna dobrze sprawują się w kuchni. Gotując potrawę drewnianą łyżką nie musimy się zastanawiać, czy przy dużej temperaturze uwalniają się substancje rakotwórcze lub dzieją się odmienne szkodliwe reakcje chemiczne, tak jak to jest w przypadku wielu tworzyw sztucznych. Wielokrotnie słyszeliśmy o aferach powiązanych z tym, że do wyrobu kuchennej zastawy i dodatków zostały użyte groźne materiały. Tutaj to tylko drewno, więc można czuć się bezpiecznie. Co więcej drewniane przybory kuchenne np pudełko drewniane (www.kabus.pl/) nie są drogie, więc ich ewentualna wymiana, nie będzie przeciążać domowego budżetu.

Drewniane pudełka

Źródło: Timberart.pl

Najbardziej wziętymi rzeczami domowego użytku są drewniane deski kuchenne. Są one przeróżnych wielkości, a niektóre można nabyć w bardzo finezyjnych kształtach. Dodatkowym atutem drewnianych desek jest fakt, że nie tępią one tak szybko noży, jak deski zrobione z tworzyw sztucznych.

Niezwykle praktyczne w użyciu i eleganckie w wyglądzie są także skrzynie na wino. Mogą być pomocne do przechowywania torebek z herbatą, suszonych grzybów lub owoców. Poniektórzy stosują drewniane beczułki do przechowywania ogórków lub śledzi, twierdząc jednocześnie, że w ten sposób produkty mają dużo lepszy smak. Nie należy zapominać, że do produkcji najbardziej szlachetnych napojów alkoholowych, również wykorzystuje się drewniane beczki.

k.s.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Post comment