Drukowanie obrazów na płótnie – rozwiązanie do każdej aranżacji

Last modified date

Projektowanie wnętrz ma dziś istotne znaczenie. Pragniemy przebywać w pokojach udekorowanych ładnie oraz zgodnie z najnowszymi trendami, lubimy wypełniać przestrzenie nie tylko luksusowymi kanapami i szafami, ale i gustownymi dekoracjami.

kolory w salonie

Autor: Dimlab.pl
Źródło: Dimlab.pl
Od zawsze niemałym zainteresowaniem cieszą się obrazy, jednak ich stylistyka bardzo ewoluowała.

Nowoczesne obrazy w niczym nie są podobne do dawnych, malowanych na płótnie, obrazów znanych malarzy, oprawionych w ciężkie, ozdobne ramy. Nowoczesne obrazy, odpowiednie zarówno do wnętrz domowych, jak i biurowych, wyróżniają się prostą formą i siłą przekazu. Najczęściej stosowany jest druk na płótnie, który stwarza wiele możliwości. Dzięki zastosowaniu nowych technik druku możemy umieścić na ścianie obraz ze swoim zdjęciem, albo z dowolnie wybraną grafiką. Obrazy tego typu drukowane są zazwyczaj na dobrej jakości płótnie naturalnym albo syntetycznym. Gotowy projekt przywodzi na myśl typowy, malowany obraz, bowiem posiada zbliżoną teksturę. Dzięki zastosowaniu płótna naturalnego, zminimalizujemy wszelkie niedoskonałości samej grafiki oraz złagodzimy ewentualne piksele.

obraz

Autor: John Hickey-Fry
Źródło: http://www.flickr.com

Decydując się na druk na płótnie, należy pamiętać o paru istotnych sprawach. Główna zasada głosi, że im wyższej jakości zdjęcie wybierzemy, tym lepszy rezultat uzyskamy na obrazie. Jeżeli wybieramy prywatne zdjęcie, warto dobrać wymiary płótna do jakości fotografii. Korzystając z udostępnionych grafik, sprawa staje się łatwiejsza, ponieważ przygotowane fotografie są jakościowo specjalnie dopasowane do przeznaczenia, czyli drukowania na materiale malarskim.

Firmy, zajmujące się tworzeniem obrazów z cyfrowym nadrukiem, mają przeważnie w ofercie całe mnóstwo rozmaitych grafik: pejzaży, pojazdów, zwierząt, motywów miejskich, jedzenia. Zanim wybierzemy projekt, zastanówmy się, w jakim stylu mamy zaaranżowane dane wnętrze i dobierzmy pasującą fotografię.

Kliknij, na tej stronie jest naprawdę ta treść (http://www.interchemol.com.pl/produkty/nawierzchnie-poliuretanowe/na-place-zabaw), która z pewnością Cię bardzo zaintryguje! Odnajdziesz w tamtym miejscu bardzo dużo ciekawych informacji.

Podejmijmy też decyzję, czy lepszy efekt uzyskamy, wieszając obraz kolorowy, czy czarno-biały. Obrazy drukowane na płótnie można dowolnie rozdzielać na kilka fragmentów, tworząc modne obecnie, przyciągające wzrok tryptyki i mozaiki. Dzięki zawinięciu druku na dół obrazu, nie ma obowiązku stosowania dodatkowych ramek, obraz jest gotowy do zawieszenia na ścianie.

Na tej stronie znajdują się warte zainteresowania wątki, jednak przeczytaj też pozostałe tematyczne wątki (https://alena-firany.pl/zaslona-esy-czarna-140-x-240-cm.html), ponieważ one również z pewnością Cię zainteresują.

Dzięki drukowanym obrazom można uzyskać piękny efekt, a przy tym dużo zaoszczędzić, ponieważ tradycyjnie malowane obrazy są o wiele droższe od wersji realizowanych techniką druku cyfrowego.

admin