Droga do własnościowego lokum prowadzi przez bank i markety budowlane.

Kupno własnegokąta stanowi ambicję prawie wszystkich młodych ludzi. Niestety dziś droga prowadząca do realizacji tego planu jest zawikłana i wyjątkowo nierówna. Dla znakomitej większości jedyną możliwością na zdobycie wyczekanego lokum jest hipoteka. Człowiek, który postanowił w ten sposób podjąć walkę o swoje cztery kąty powinien być przygotowany na prawdziwy gąszcz obwarowań i zastrzeżeń.

mieszkanie - panorama

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Samo złożenie wniosku o kredyt jest poprzedzone miesiącamizabiegów oraz uzupełniania różnorodnych dokumentów, od potwierdzenia aktualnego zatrudnienia po zeznania podatkowe z minionych lat. Dopiero po przygotowaniu wszystkich pism i kilku spotkaniach z konsultantem finansowym bank zacznie procedurę sprawdzania złożonego podania oraz ocenę wiarygodności wnioskodawcy. Pomyślna decyzja stanowi ukoronowanie wszystkich trudów petenta i rekompensuje mu cały doświadczony w związku z tym stres. Najważniejszą nagrodą dla osoby, której udało się uzyskać kredyt jest jednak świadomość posiadania własnego kąta i możliwość urządzenia go zgodnie ze swoją fantazją. Nawet w przypadku niewielkiego kawałka podłogi czeka na nas mnóstwo przyjemnych decyzji dotyczących jego umeblowania i spożytkowania przestrzeni. Apartamenty w nowo wybudowanych budynkach są przekazywane kupującym w tak zwanym stanie deweloperskim. Znaczy to, że w zakupionym lokalu mieszkalnym znajdziemy jedynie gołe otynkowane ściany i podłogi, kaloryfery, okna i drzwi wejściowe. Jakikolwiek inny element wyposażenia mieszkania leży w gestii jego nowego posiadacza.

wydatki mieszkaniowe

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Przed przeprowadzką do swoich czterech kątów każdy z nich rozwiąże masę niezwykle ciężkich dylematów: wanna czy prysznic, kotary czy żaluzje, wykładzina czy panele, tapety czy kolor na ścianach. Poza tym czeka ich także wybór mebli, zdobień i dodatków. O wielkości problemu świadczy chociażby łazienka. Aranżując jej wnętrze, musimy rozważyć sprawy takie, jak umiejscowienie rur, barwa płytek, kształt kurków, pojemne meble łazienkowe, podświetlenie luster, a nawet wygląd podajnika na papier -TŁO- toaletowy.

admin