Dom na miarę XXI wieku

Last modified date

Wszyscy dobrze wiemy, że w obecnych czasach najfajniejsze jest to, co może wyręczyć nas w wielu rzeczach. Z tego powodu kochamy smartfony, za to, że są w stanie przypomnieć nam o wszystkim. Uwielbiamy nasze skrzynki mailowe, bo są w stanie wysłać automatycznie odpowiedzi na różne wiadomości. Lubimy rozwiązania, które pozwalają nam na oszczędzanie czasu. Dziś nawet możemy mieć inteligentne domy. Cóż to takiego, te inteligentne domy?

inteligentne instalacje

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
Otóż dom, który jest tak nazywany ma wbudowane instalacje, które pomagają za pomocą jednego przycisku zrobić parę rzeczy. Np. wciskamy przycisk i podnoszą się rolety, oświetlenie w domu zostaje wyłączone i i zaczyna się robić kawa w ekspresie, a przy okazji zaczyna sączyć się muzyka z radio. To zalety mieszkania w inteligentnym domu. Do tego dochodzi na przykład włączanie świateł na zewnątrz domu i właściwej kombinacji świateł w mieszkaniu. Można też zaprogramować wszystko tak, żeby w parę chwil dom był gotowy na pojawienie się gości. Np. uchylenie okna w pokoju dziennym, zmiana oświetlenia, odpalenie odpowiedniej muzyki i zmniejszenie temperatury w pomieszczeniu. Warto dla własnej wygody korzystać z takich rozwiązań. Warto w to zainwestować, bo będziemy mieli pewność, że nawet, gdy będziemy na wczasach to na pewno wszystkie okna i drzwi będą zamknięte i w ustalonym czasie będą włączały się światła, żeby zdawało się, że ktoś jest w domu. Wiadomo to dobry odstraszacz potencjalnych złodziejaszków.

Rozwiązania zastosowane w nowoczesnych budynkach

Wiele osób twierdzi, że niektóre rozwiązania w domach są realne tylko na filmach. Zdaje nam się, że większość opcji widzianych w filmach to komputerowa praca. I owszem jest w tym sporo racji, komputerowa, ale fikcja możliwa tylko na monitorze, a zupełnie realna praca instalacji. Musimy posiadać odpowiednio zaprogramowaną instalację w miejscu w którym mieszkamy. Nie trzeba stawiać nowego budynku można po prostu dzięki zamontowaniu inteligentne instalacje zupełnie odmienić nasze codzienne funkcjonowanie. Inteligentna instalacja elektryczna i dołączenie do niej wybranych czujników pozwala na świetne rozwiązania w naszych czterech kątach.

Możemy za pomocą jednego przycisku pozapalać światła na tarasie, uchylić drzwi, zagotować wodę na kawę i odpalić muzykę.

Chcę przyciągnąć Cię na moje www (http://koell.pl/sklep/kokony-niemowlece/). To nowiutka strona, która ma wiele dobrych treści. Przyjemnie będzie również, jeśli zamieścisz opinię.

W ten sposób w jedną sekundę dzieje się to, co nam samym zajęłoby kilka lub kilkanaście minut. A w tym czasie np. można wziąć się za przygotowanie czegoś do zjedzenia dla gości.

Zobacz również: Andrew Lucas – domowe sale kinowe

admin