Dlaczego szafy wnękowe są obecnie tak popularne oraz często wykorzystywane?

Szafy wnękowe stanowią niezwykle często wykorzystywany obecnie element wystroju domu. Jest to znakomity sposób na zagospodarowanie trudno dostępnych zakamarków oraz pozwala efektywnie uporządkować obecną przestrzeń.
Taki element musi jednak odpowiednio pasować do wnętrza.

salony
szafy wnękowe jelenia góra

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Olbrzymią zaletą takich szaf jest to, że korzystniej niż te typowe wykorzystują wolny obszar. Jest to możliwe dlatego, że wykonuje się je na indywidualne zlecenie co powoduje, że są doskonale dostosowane do rozmiarów określonych wnęk. To z kolei powoduje, że właściciel posiada większą ilość miejsca na przechowywanie różnego typu ubrań. Ich kolejną mocną stroną jest to, że przy ich pomocy można zagospodarować nawet w większym stopniu nierównomierne miejsca, np. takie pod schodami, na strychu albo w narożnikach pomieszczeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu moglibyśmy zakryć to, czego odsłaniać nie chcemy i zachować większy ład. Jeżeli interesują Cię szafy wnękowe Jelenia Góra to miasto, w którym można je zamówić. Pamiętaj, że w wypadku takiej szafy można by na własną rękę dopasować jej środek, np. liczbę oraz rozmiar poszczególnych pólek.
Kominek naścienny Redway

Autor: Optiflame
Źródło: Optiflame

Szafy wnękowe zbudowane są z części przedniej (drzwi, ew. ścianek z boku) i takich elementów jak m.in. haczyki czy półki. Jeśli idzie o drzwiczki, niezwykle często wykorzystywanym wyjściem są drzwiczki przesuwne. Nie wymagają one dodatkowej przestrzeni, więc doskonale mogą się nadawać do garderoby czy korytarzy. Cały ciężar takich drzwiczek jest oparty na szynach, które są we wnętrzu ramy.

Żeby wszystko działało właściwie, ciężar pojedynczego skrzydła nie może przekraczać 60 kg.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeśli tak, to śmiało zobacz, co jest w ofercie (http://www.da-bud.pl/kabiny-i-parawany/), która odnosi się do tej samej problematyki.

Czasami korzystniej jest zastosować dwa lżejsze skrzydła zamiast jednego większego.

admin