Dlaczego producenci oświetlenia LED muszą ciągle udoskonalać modele żarówek wprowadzanych do obiegu

Last modified date

Żarówki ledowe są dzisiaj najpopularniejszym i najchętniej wykorzystywanym oświetleniem. Na pewno w przyszłości powstanie całkiem inna, lepsza technologia, ale póki co tzw. ledy właściwie nie mają konkurencji. Ten fakt jednakże w ogóle nie oznacza, że producenci mają spocząć na laurach – wręcz odwrotnie. Każdy producent oświetlenia LED, który nie rozwija swoich projektów, z założenia skazuje się na nieuniknioną porażkę.Wymagania konsumentów rosną w szybkim tempie, a producenci, chcąc nie chcąc bywają zmuszeni się z nimi liczyć, i co więcej je wyprzedzać.

żarówka LED

Autor: theilr
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli panowie mają w mieszkaniu ładne lampki z energooszczędnymi żarówkami (), to chcą, żeby za parę lat pojawiły się w hipermarketach ich nowocześniejsze modele – oczywiście jeszcze bardziej oszczędne. Doliczmy do tego wszystkich amatorów elektryków i będziemy mieć ogromną grupę osób mocno zainteresowanych nowinkami z tejże branży. Przy tym tak w Bydgoszczy, jak i w Bochni mieszkają także i panie, którym niekiedy zależy na zakupie kolorowych ledów do salonu.

Rozwój technologiczny bywa ważny też i z zupełnie innych przyczyn. Producent oświetlenia led musi wiedzieć, jakie typy lamp dzisiaj pojawiają się w obrocie, gdyż okazuje się, że do danej lampy może pasować, dla przykładu, tylko żarówka halogenowa lub ta najzwyklejsza – zamontowanie LED-ów np. pozbawia kinkiet niektórych opcji świecenia. Można więc szybko pomyśleć o przystosowaniu obecnie produkowanych żarówek LED do tego rodzaju oświetlenia.

Promowanie nowoczesnych rozwiązań staje się wyznacznikiem prestiżu przedsiębiorstwa, a wpuszczanie do obiegu zupełnie nowych produktów w każdym przypadku łączy się z dużym zainteresowaniem ze strony konsumentów bez przerwy śledzących zawartość sklepowych półek. Jeżeli więc dany producent oświetlenia led raz na jakiś czas wprowadza ciekawe patenty, to jednocześnie daje do zrozumienia, że naprawdę zależy mu na bezustannym rozwoju oraz zadowoleniu przyszłych użytkowników. A świetny gatunkowo towar zawsze znajduje klientów i to niekoniecznie pośród tych najbardziej majętnych biznesmenów – w końcu ci przeciętnie zarabiający obywatele po trzydziestce czy pięćdziesiątce również raz na jakiś czas chcą nabyć bardziej ekskluzywne wyroby.

admin