Dlaczego podczas podróży o dużo chętniej korzystamy z toalet zlokalizowanych na terenie centrów handlowych niż tych mieszczących się na dworcach

Last modified date

W tych ogromnych miastach, jak i tych o wiele mniejszych, galerie handlowe rosną jak grzyby po deszczu. I niekoniecznie są zlokalizowane na obrzeżach aglomeracji. Okolice centrum są świetną, czyli atrakcyjną lokalizacją, bo tutaj przechodniów i wczasowiczów nie brak, zatem zyski ze sprzedaży są rzecz jasna większe. Wydaje się jednak, że największe dochody mają ci, którzy posiadają powierzchnie handlowe w centrach znajdujących się niedaleko dworców autobusowych lub kolejowych. Zresztą z tego sąsiedztwa profity czerpią również sami przyjezdni.

Ogólnodostępne toalety na dworcach PKS najprawdopodobniej nigdy nie cieszyły się pozytywną opinią. I pomimo tego że są one współcześnie remontowane w miarę systematycznie, to jednak w dalszym ciągu nie spełniają oczekiwań członków polskiego społeczeństwa. Ponieważ z tych toalet korzystają rzesze turystów, czy po prostu podróżnych, to konkretne elementy wyposażenia szybko zużywają się lub niszczeją. Poza tym brak wieli potrzebnych przyborów. Zarówno podajniki ręczników papierowych, jak i chociażby szary papier (zobacz nasze produkty w wyjątkowych cenach – hurtownia papiernicza) toaletowy to luksusy, o których podróżni mogą tylko pomarzyć. Odstrasza też brud, ponieważ takie toalety nie są zbyt często sprzątane.

stojak

Autor: Steel Function
Źródło: www.smakprostoty.pl

Toalety w galeriach handlowych zostały urządzone właściwie z myślą o kupujących, którzy całe wolne popołudnia bądź przedpołudnia spędzają na zakupach. Jednakże przecież nikt do tej pory nie zabronił wczasowiczom korzystać z tychże toalet, nawet wtedy, jeżeli budynek hipermarketu bywa usytuowany w bliskim sąsiedztwie dworca kolejowego lub autobusowego. I choć czasami trzeba stać w kolejce nawet dwanaście czy czternaście minut, to wielu kobietom zdaje się to wcale nie przeszkadzać.

Centra handlowe nie pobierają żadnych opłat za korzystanie z toalet. To naturalnie jest magnesem przyciągającym ponadprogramowych klientów, lecz to zaledwie jeden z argumentów. O dużo bardziej przekonywającym argumentem jest zapewne możliwość skorzystania z bardzo dobrze wyposażonych pomieszczeń. Otóż, dozowniki mydła w płynie są umieszczone zaraz obok umywalek, i co najistotniejsze, są przez cały dzień uzupełniane. Dodatkowo każdy korzystający z toalety jest w stanie dokładnie osuszyć umyte dłonie, gdyż na ścianach zamontowano suszarki, jak również podajniki ręczników papierowych. A dla reprezentantek płci pięknej ważne jest też i to, że w ogólnodostępnych toaletach mieszczących się w centrach handlowych mogą bez pośpiechu poprawić make-up, gdyż lustra są sporych gabarytów i rzecz jasna zostały świetnie oświetlone.

admin