Dlaczego oświetlenie typu led cieszy się taką popularnością, jak można w praktyce wykorzystać dużą różnorodność żarówek.

Oświetlenie LED przebojem wdarło się do naszych domów i mieszkań. Co biorąc pod uwagę jego plusy będzie zupełnie zrozumiałe, bowiem tych zalet jest naprawdę sporo. Pierwszą i najważniejszą sprawą są oszczędności. Tradycyjne żarówki większość energii tracą w postaci ciepła, na światło jest przetwarzana jej nieduża część.

Z tego też powodu

lampa led

Źródło: pixabay.com

do dobrego oświetlenia potrzeba co najmniej sześćdziesiąt watów. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda jeśli chodzi o żarówki ledowe – ​. W nich te proporcje odwrotnie wyglądają, to znaczy duża część pobieranej energii opuszcza żarówkę jako światło, więc do uzyskania takiej samej wydajności potrzeba znacznie mniej prądu. W przypadku tygodni czy nawet lat oszczędności są naprawdę duże, nawet biorąc pod uwagę sporo wyższe ceny za ledowe żarówki. Ocenia się, że już po paru miesiącach zwykłego używania wydatki się wyrównują, a każdy następny dzień to są oszczędności. A że ledowe żarówki cechują się poza tym bardzo dużą żywotnością, to korzyści z ich użytkowania są naprawdę spore.
Kolejną ich zaletą jest bardzo duża różnorodność. Oczywiście oferowane są one w typowych oprawkach, dzięki czemu mogą być bez problemów stosowane w każdej lampie, ale także pod postacią rozmaitych taśm czy nietypowych żarówek. Niezwykle przydatny w czasie używania takich żarówek będzie adapter led.

Adaptery występują w dużej ilości odmian i pozwalają na to, aby do jakiejś oprawki włożyć żarówkę o zupełnie innym gwincie. Jest to o tyle wygodne, że zakupić można większy zapas jednego rodzaju żarówek, parę adapterów i można je spokojnie stosować w każdej lampie w domu, bez konieczności pamiętania, która jaki ma gwint.

Zaintrygował Cię taki artykuł? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź też ten odnośnik. Inne tego typu treści znajdziesz również tutaj Radio podtynkowe.

Bardzo dużą popularnością cieszą się także taśmy ledowe, dają one zupełnie nowe możliwości używania takiego oświetlenia. Część z nich można nakleić bezpośrednio w miejscu montażu, można też użyć jakiś profil do led, w jakim taśma zostanie schowana – ​. Taśmy takie bardzo dobrze nadają się do podświetlania sufitów, szafek czy szafek kuchennych.

admin