Dlaczego oświetlenie ledowe sprawdza się w wielu sytuacjach? Jakie są zalety takiego oświetlenia? Gdzie warto je użyć?

Światła ledowe jeszcze całkiem niedawno kojarzyły się z diodami o funkcjonalnych, lecz dosyć prostych formach. Dzisiaj w salonach z rzeczami do wnętrz odnaleźć można ledy w różnych kształtach, jak płatki śniegu. Tego typu technologia jest naprawdę atrakcyjna, dlatego też coraz bardziej przydaje się przy aranżowaniu pomieszczeń.

oświetlenie LED

Autor: kogakure
Źródło: www.flickr.com
Projektanci wnętrz dość często zwracają uwagę na to, iż wybranie idealnego oświetlenia gwarantuje stworzenie w mieszkaniu wyjątkowej atmosfery. Nieważne, czy lepiej czujemy się w wystroju tradycyjnym czy może jednak wolimy całkiem nowoczesną przestrzeń, oświetlenie daje ton całemu wnętrzu. Możemy w związku z tym wybrać lampy w stylu retro o prostym, lecz również funkcjonalnym wyglądzie, lecz możemy także wybrać intrygujące formy, które są niemal jak współczesne dzieła sztuki. Mnogość form widoczna jest także jeśli chodzi o asortyment lamp led.

Jest to największa rewolucja w branży oświetleniowej, a każdy producent oświetlenia led chce przedstawić jak najlepszą ofertę, żeby odpowiadała naszym gustom. Ledy pobierają mniej prądu niż tradycyjne żarówki, ale bardziej istotne jest jednak to jakiego rodzaju oferują możliwości projektantom oświetlenia -> . Światło emitowane przez ledy jest również ciepłe oraz przytulne, jak tradycyjne oświetlenie, choć błędnie uważa się, że jest odwrotnie. Zanim zdecydujemy się na

oświetlenie LED

Autor: Omar Bárcena
Źródło: http://www.flickr.com

rodzaj lampy, należy wybrać kształt ledów. Możemy zdecydować się na żarówkę o klasycznym wyglądzie, może posiadać kształt świeczki, idealna do nowoczesnych żyrandoli okaże się taka w formie reflektora. W lampach z kloszami, które pasują przykładowo by oświetlić kuchnię sprawdzą się modne kulki albo też bardziej oryginalne formy, czyli liniowe, które obejmują większą powierzchnię.

Ze względu na duży poziom emitowanego światła, będą dostrzegalne z dużej odległości, przez co będą bardzo dobre do oświetlenia elewacji budynku czy nawet przestrzeni dookoła domu.światło (zobacz klikaj)Przed domem warto jest umieścić światła zalewowe, które rozjaśnią fasadę domu. Ledy możemy zaprojektować jednocześnie w formie nowoczesnych reflektorów, ale i lamp o całkiem klasycznych kształtach. Jak widać, ledy są świetne do wielu miejsc, to oświetlenie, z którego na pewno warto skorzystać.

admin