Dlaczego opłaca się zamontować oświetlenie LED – zalety diod LED

Oświetlenie LED są coraz bardziej popularne. Nie jest to zaskakujące, gdyż mają dużo dobrych stron, dzięki którym, mimo większej ceny, klienci częściej sięgają właśnie po nie. Po pierwsze należy wiedzieć, że choć cena diod LED jest większa, niż tradycyjnej żarówki, wydajność jest zdecydowanie dłuższa. Lampa LED może służyć nawet to 5 lat, co jest naprawdę długim okresem. Dodatkowo są energooszczędne, dlatego też mniej zapłacimy za energię elektryczną.

taśmy led w pokoju

Autor: Nathan Duprey
Źródło: http://www.flickr.com
Led 5050 – od czego zacząć?
Dwa omawiane fakty przemawiają za tym, że bardzo opłaca się kupić ten typ oświetlenia, ponieważ realnie zaoszczędzimy. Jednym z często występujących problemów z innymi żarówkami jest ich podatność na wstrząsy.

Jeżeli zainteresowała Cię ta sprawa, szybko sprawdź link Abimeble Wrocław a dowiesz się znacznie więcej danych, które z pewnością wywołają u Ciebie szeroki uśmiech.

Jeżeli tradycyjna żarówka upadnie najczęściej po prostu nie będzie działać. Żarówki ledowe są odporne na wstrząsy. Kiedy zapalamy tradycyjną żarówkę lub halogenowe, potrzebuję one nieco czasu, aby zacząć świecić całkowicie. W wypadku oświetlenia ledowego, diody włączają się i gasną od razu. W dodatku nie ogrzewają się.

Diody LED dostać można w wielu kolorach, dzięki temu można stworzyć wspaniałe iluminacje. Coraz popularniejsze są także taśmy LED, które – chociaż nie nadają się do całkowitego oświetlania pomieszczeń, są idealną dekoracją. Taśmy LED są bardzo łatwe w montażu, posiadają bowiem warstwy klejące, dzięki czemu nietrudno jest je przykleić. Do taśm stosowane są diody LED 5050 lub 3528. 5050 jest jaśniejsza, tak że już krótsza taśma dobrze oświetli dane miejsce. Taśmy są do kupienia w kilku kolorach, w dodatku można zakupić je w wersji RGB, która pozwoli na zmiany koloru, co wygląda niesamowicie.

Należy wiedzieć, że taśmy LED mają bardzo dużo diod, a w związku z tym pobierają więcej energii i stosowanie ich generuje wyższe koszty, dlatego najlepszym zastosowaniem jest dekorowanie. Do tego celu nadają się idealnie. Wyglądają się bowiem bardzo efektownie. Jeśli jednak zależy nam na oświetlaniu pomieszczeń, warto inwestować w zwykłe żarówki ledowe. Jest to zdecydowanie o wiele oszczędniejsze rozwiązanie. Jak wybierać taśmy led? Taśmy led czy może żarówki?

oświetlenie LED

Autor: Omar Bárcena
Źródło: http://www.flickr.com
Dobór oświetlenia LED jest z pewnością bardzo dobry. Dzięki temu naprawdę zaoszczędzimy czas i energię elektryczną. Dodatkowo światło prezentuje się naprawdę interesująco, a oświetlenie jest kierunkowe. Kiedy chcemy, aby pomieszczenie posiadało światło bardziej rozproszone trzeba pamiętać o wspominanej kierunkowości. Istotne jest także to, że żarówki LED się nie nagrzewają, ponieważ gorąca żarówka może stać się realnym zagrożeniem. LED jest przede wszystkim naprawdę ekologiczny, dlatego też warto kupować właśnie taki tym żarówek i pomagać środowisku.Więcej na:

admin