Diy notatnik, czyli wykonaj to sam!

Last modified date

Obecnym modą są bruliony d.i.y. (ang. do it yourself – zrób to sam). Dziś pokazujemy przewodnik, który nauczy nas jak samodzielnie zrobić takie cudeńko!

oryginalny zeszyt

Autor: Stacie
Źródło: http://www.flickr.com
Nim weźmiesz się za to przygotuj wymagane przybory, z których stworzysz notes-marzenie. Zakup więc gruby zeszyt, poszukaj tekturę (np.

Czy masz ochotę zbadać temat opracowany w tym artykule? Jeśli się z tym zgadzasz, to czytaj pod adresem (https://www.b1design.pl/portfolio/czechowicza) nowe zajmujące wiadomości.

z ostatniej strony bloku, albo z pudełka), nożyk monterski, miękki ołówek (szybciej usuniesz przeszkadzające ślady), linijkę, klej (polecamy wikol), igłę, nici, gumkę (ok. 20 cm kawałek) i przybory do ozdobienia notesu. Jakie? Tu radzimy zaufać własnej kreatywność. Mogą być zdjęcia, prasa, papier ozdobny, guziki…

diy zeszyt

Autor: brandbook.de
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy już przyniesiemy wymagane nam rzeczy można rozpocząć pracę. Rozpoczynamy od najbardziej wymagającej części – musimy dokładnie zmierzyć skoroszyt i dodając po ok. 2 mm do każdego z wymiarów naszkicować go na tekturce. Z każdej strony musimy doliczyć ok. 4 cm zapasu. Następnie należy skrupulatnie wyciąć narysowany kształt wraz z zakładkami, dokładnie pozaginać odstające poza okładkę zakładki. Potem wkładamy tam brulion, wcześniej nanosząc klej na powierzchnię okładek, oraz wewnątrz zakładek przygotowanej okładki. Kładziemy pod kilka ciężkich książek, które sprawią, że klej równomiernie się rozleje i nie będzie zgrubień na okładce.

Gdy obwoluta już trochę przeschnie, możemy przejść do przyklejenia wewnątrz brulionu wycinanki. Potem trzeba delikatnie naciąć nożykiem tekturkę na tylnej części okładki, by do środkawsunąć i doszyć gumkę, która będzie służyć do zamykania zeszytu. Najbardziej skomplikowane za nami – teraz czeka nas nam czysta przyjemność – dekoracja zeszytu od zewnątrz. Chwilka czasu i odrobina skupienia mamy wspaniały pomysł na dizajnerski notatnik.

Moim preferowanym motywem są jesienne liście, które rok rocznie starannie suszę pomiędzy książkami. Gotowy brulion obklejam kremowym papierem, na który delikatnie doklejam dwa-trzy liście o najróżniejszych kolorach. Gotową projekt utrwalam spryskując lakierem do włosów. Gotowe!

admin