Diy notatnik, czyli wykonaj to sam!

Czy masz ochotę zbadać temat opracowany w tym artykule? Jeśli się z tym zgadzasz, to czytaj pod adresem (https://www.b1design.pl/portfolio/czechowicza) nowe zajmujące wiadomości.
z ostatniej strony bloku, albo z pudełka), nożyk monterski, miękki ołówek (szybciej usuniesz przeszkadzające ślady), linijkę, klej (polecamy wikol), igłę, nici, gumkę (ok. 20 cm kawałek) i przybory do ozdobienia notesu. Jakie? Tu radzimy zaufać własnej kreatywność. Mogą być zdjęcia, prasa, papier ozdobny, guziki…

Kiedy już przyniesiemy wymagane nam rzeczy można rozpocząć pracę. Rozpoczynamy od najbardziej wymagającej części – musimy dokładnie zmierzyć skoroszyt i dodając po ok. 2 mm do każdego z wymiarów naszkicować go na tekturce. Z każdej strony musimy doliczyć ok. 4 cm zapasu. Następnie należy skrupulatnie wyciąć narysowany kształt wraz z zakładkami, dokładnie pozaginać odstające poza okładkę zakładki. Potem wkładamy tam brulion, wcześniej nanosząc klej na powierzchnię okładek, oraz wewnątrz zakładek przygotowanej okładki. Kładziemy pod kilka ciężkich książek, które sprawią, że klej równomiernie się rozleje i nie będzie zgrubień na okładce.
Moim preferowanym motywem są jesienne liście, które rok rocznie starannie suszę pomiędzy książkami. Gotowy brulion obklejam kremowym papierem, na który delikatnie doklejam dwa-trzy liście o najróżniejszych kolorach. Gotową projekt utrwalam spryskując lakierem do włosów. Gotowe!