DIY – czyli wyjątkowy pomysł na samodzielnie wymyśloną dekorację do domu.

Last modified date

Ozdoby „Do it yourself” – DIY – to samodzielnie zrobione przedmioty. Zobaczyłaś już pewnie większą popularność ręcznie zrobionych gadżetów? Ładne notatniki, koło zeszyty, ozdobione butelki, wazony… Samodzielnie można zrobić niemalże wszystko! Dziś opiszę wam kilka najciekawszych pomysłów, jakie widziałam…

Żyrandol z butelek
Żyrandol z butelek po winie jest jedną z takich mega zakręconych akcji! Napotkałam dwie interesujące wersje takiego oświetlenia. Jeden z pomysłów napotkałam w bardzo ciekawej, hipsterskiej knajpce. Przy suficie powieszonych było kilkanaście butelek z ciemnego, zielonego szkła, które wypełnione były białymi światełkami choinkowymi. Efekt był oryginalny, dzięki kolorystyce butelki światło było delikatne, tworząc przytulne wnętrze – kliknij w odnośnik.

Spodobała mi się prostota pomysłu i wykonania. Inną oryginalną wersją był żyrandol – więcej, w którym w butelki wsunięto bardzo cienką, długą żarówkę.

Te interesujące treści mają swoją kontynuację. Pragniesz się z nią zaznajomić? Zatem idź do strony kratka wentylacyjna na wymiar i tam ciesz się nowymi wątkami.

Tym razem butelki były z nieco jaśniejszego szkła i powieszono je w salonie, przy suficie w swoim bliskim sąsiedztwie. Było ich pięć, a między nimi przywieszono interesującą, fantazyjnie poskręcaną gałąź z niedawno wyciętej jabłonki. Rewelacyjnie wygląda on z pozostałą przestrzenią pokoju – podłoga i meble są w podobnym kolorze.

Mniejsze, ale tak samo pomysłowe i oryginalne lampki zrobiła moja przyjaciółka w sypialni. Wykorzystała do tego przeźroczyste butelki po wodzie mineralnej. Zrobiła z nich niewielkie drzewko, z kilkoma lampkami. Efekt przypadł do gustu jej dzieciom. Zabrały wręcz lampkę do swojego pokoju. Stoi już dwa lata i wciąż podoba się ludziom wpadającym na kawę.

admin