Last modified date

Prawie 30 lat temu, mogliśmy usłyszeć w mediach, że odnaleziono zagubiony obraz Michała Anioła, Pietę z 1545 roku. Płótno warte 190 milionów funtów emerytowany amerykański pilot Martin Kober. Całe lata dzieło było złożone za…kanapą. Niezwykłe, obraz wcześniej ujrzałby światło dzienne, gdyby właściciel domu przeglądał wnętrzarskie gazety oraz programy poświęcone projektowaniu wnętrz. Ponieważ to tam już od pewnego czasu informują nas, że ulokowanie kanapy pod ściana jest niemodne. Może gdyby pan Kober zastosował się do tych wskazówek obraz sam wpadł mu w ręce?

sofa

Autor: Futura
Źródło: www.novadecor.pl

Często w naszych domach sofy znajdują się nie tam gdzie powinny – na ogół ”przytulone” do ściany, bez żadnego towarzystwa. Najwyższa pora na małą rewolucję.

Po pierwsze, zmieńmy jej lokalizację – jeżeli możemy sobie na to pozwolić, ustawiamy sofę na tle okna lub w takim miejscu, w którym możemy obserwować co się dzieje w kuchni czy holu. W dzisiejszych czasach sofa to mebel, który dobrze prezentuje się z każdej strony. Nie szkodzi więc, że goście zobaczą naszą kanapę z tylu – te współczesne mają się czym pochwalić.

Miejmy jednak na uwadze, że sama sofa nie „zbuduje” klimatu na jakim nam zależy, potrzebuje towarzystwa w postaci stolików kawowych, bujnej roślinności czy designerskiej lampy. Nie zapominajmy też o poduszkach! Są niczym dopięcie ostatniego guzika.

sofa

Autor: JADIK
Źródło: JADIK

Dzisiejsze kanapy są bardzo duże i wygodne. Projektanci sof mogą się wykazać: łatwiej tu zaprojektować dodatkowe funkcje, bo duży mebel więcej zmieści..

Zainteresował Cię nasz wątek? Jeśli tak, to fantastycznie – dalsze informacje (https://dywanydoprzedszkola.pl/pl/c/Dywany-aktywizujace/78) wyszukasz w następnym niezwykle interesującym artykule.

Na takim już nie tylko posiedzimy, lecz i wygodnie się wyśpimy. Designerskie sofy rozkładane (-> nowoczesne meble- oferta) pozwolą na chwile relaksu przed dobrym kinem, jednocześnie zapewniając dodatkowe miejsce do spania. Bo z współczesnymi sofami można zdziałać cuda: raz są łóżkiem, raz szezlągiem, układamy je jak puzzle.

Nowoczesne sofy modułowe zaskoczą nas swą funkcjonalnością. Trzeba przyznać, nowoczesne sofy przestały służyć jedynie do siedzenia. Jak żaden inny mebel, mogą niemal w pojedynkę urządzić salon. A nie lada to wyczyn, albowiem to właśnie w salonie najczęściej przebywamy. To tam relaksujemy się i tam omawiamy istotne tematy dotyczące życia rodzinnego.

Podsumowując, do roboty! Przesuwamy kanapy i szukamy skarbów!

admin