Dekoracje – odmień swoje mieszkanie

Last modified date

Dom jest doskonałym polem do popisu dla różnego rodzaju twórców dekoracji. Aktualnie coraz więcej osób posiadających zdolności manualne zajmuje się tworzeniem takich ozdób. Część osób robi to jedynie na własny użytek i na przykład jako podarunek dla bliskich osób, inni próbują sprzedawać. Na takie produkty jest duży zbyt, w szczególności jeśli są wykonane z pomysłem.

Artykuły dekoracyjne to pojęcia obejmujące produkty właściwie do każdego miejsca w domu. Bywają produkowane z rozmaitych tworzyw, zarówno naturalnych, na przykład suszonych kwiatów, jak i syntetycznych. Przykładem ponownego wykorzystania naturalnych elementów są coraz bardziej popularne stroiki bożonarodzeniowe w formie choinki zrobione z zabarwionych na różne kolory szyszek.

Autor: Franc Gardiner

Dekoracje do kuchni

Kuchnia to miejsce, w którym wykorzystuje się sporo rozmaitych przedmiotów. W sumie każdy z tych potrzebnych w codziennym życiu elementów może być ozdobą. Na przykład wieszak na kubki i szklanki wykonany z eleganckiego białego drutu tworzącego ciekawe desenie będzie bardzo dekoracyjny. Podobnie rzecz wygląda z zastawą stołową. Dodatkowe elementy zestawu takie jak na przykład oryginalna cukiernica umożliwią podejmowanie gości w bardzo eleganckim stylu. Dużą popularność zyskały komplety stylizowane na elementy z minionej epoki, składające się na przykład z solniczki i pieprzniczki wytworzonych z metalu czy dzbanki w archaicznych kształtach. Cały czas w modzie jest także porcelana i wszelkie porcelanowe wyroby ().

Ozdoby okienne

Szczególnym miejscem w kwestii dekoracji jest okno. Dekoracje okien bywają prawdziwymi dziełami sztuki. Można je uzyskać naprawdę niewielkim kosztem, najważniejszy jest dobry pomysł.

Z użyciem różnokolorowych firanek i zasłon można stworzyć niezwykle efektowne połączenia kolorów i stylów. Powinno się pamiętać o tym, by kupować elementy okienne pasujące do stylu i charakteru wnętrza. Do popularnych ozdób okiennych należą także rośliny doniczkowe. W ostatnim czasie niezwykle modne są storczyki, których bogactwo kolorów potrafi ożywić każde pomieszczenie. Na tak udekorowane okno przyjemnie patrzy się zarówno od środka, jak i z zewnątrz.

Zobacz też: Pracownia dekoracji AD Home

DYWAN – link

admin