Czym się sugerować w trakcie doboru dywanu do własnego mieszkania

Last modified date

Dywan to często spotykany element przestrzeni mieszkalnej, przede wszystkim gdy chodzi o salon. Piękny dywan może dodać przestrzeni dużo charakteru. Lecz by było to możliwe, powinniśmy wiedzieć, jakimi kryteriami trzeba się kierować, by wybrać odpowiedni dywan. Jednym z kluczowych punktów jest umiejętne wybranie wielkości dywanu.

Dywan w salonie

Autor: Kevin Krejci
Źródło: http://www.flickr.com
Opłaca się mieć to na uwadze zwłaszcza wtedy, gdy w sklepie kuszą nas promocjami – nawet tanio nabyty produkt będzie finansową stratą, jeśli dojdziemy do wniosku, że nie prezentuje się zbyt dobrze na miejscu. Fakt że dywan prezentuje się idealnie w sklepie meblowym, nie musi oznaczać, że równie dobrze zaprezentuje się w naszym domu. Ostrożne i rozsądne kupowanie jest tu drogą do sukcesu. Dużo ciekawych inspiracji można zobaczyć na lovingit.pl (dywany w salonie na lovingit.pl).

Dywan na podłodze

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Jak w takim razie powinien wyglądać dobrze wybrany dywan? Rozpocząć powinniśmy od wielkości. W którym pomieszczeniu mamy zamiar umieścić dywan? Gdy chodzi o salon, to przede wszystkim zadbaj o to, żeby na dywanie dało się ustawić cały wypoczynek. Na tym polega przez wielu powtarzany błąd, iż część elementów wypoczynku wystaje poza obręb dywanu. Wnętrze prezentowałoby się o wiele pełniej, gdyby zestaw wypoczynkowy razem z dywanem tworzył spójną całość. W obrębie dywanu musi być ulokowana głównie kanapa, jak i również fotele czy pufy.

A co jeżeli nasze meble są na tyle duże, że nie możemy znaleźć wystarczająco rozległego dywanu? W takim wypadku wyjście jest takie: kładziemy największy mebel, np. kanapę częściowo na dywanie, natomiast pozostałe elementy zestawu wypoczynkowego układamy na dywanie w całości. Pamiętaj też, by nie dosuwać mebli całkiem do ściany.

admin